Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Temmuz 2021

Ampulün İcadı ve Zaman İçindeki Gelişimi Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Ampulün icadı ve zaman içindeki gelişimi hakkında neler biliyorsunuz? Kısa

Ampul, kömürleşmiş bambu ipinin yanması sonucunda yaklaşık kırk saate kadar ışık vermesiyle icat edilmiştir. Ampul, bu liflerin karbonla geliştirilmesi sayesinde uzun süreli olarak yanacak seviyeye gelmiştir. Ampul 19. yüzyılda Thomas Edison tarafından icat edilmiştir ve geliştirilmiştir.

Ampulün icadı sayesinde aydınlanma alanında önemli bir yere varılmıştır Ampul kısa sürede bütün dünyaya yayılmıştır. Kısa süre içinde de geliştirilmiştir. İçindeki tellerin yanması ve gazın açığa çıkmasıyla aydınlatma süresi artmıştır. Aydınlanma ihtiyacının giderilmesi, elektriğin gelişimini ve yaygınlaştırılmasını da sağlamıştır. Günümüzde dünya üzerinde elektriğin olmadığı savaş alanları haricinde çok az yerler bulunmaktadır. Ampul önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Esma dedi ki:

  Bu sitenin yazıları çok gúzel ama bizum sınıfte ceren diye bir kız var bu sitenin yazılarını alıyo ikiminkide aynı çıkıyo hiçte iyi olmuyo öğretmen anlıyo

 2. Ebru dedi ki:

  Çok güzel bir site bigileri açık açık vermiş. Öğretmen sınıfta en çok benimkini beğendi.

 3. Aleyna dedi ki:

  Ben dünyanın en akılı kızıyım

  1. Anonim dedi ki:

   Kesin oyledir

 4. Anonim dedi ki:

  En akımı kızının kıskanmayıın

 5. Aleyna dedi ki:

  Susar mısınız ampulün iç adını söyleyin dedim hemen

 6. özlem dedi ki:

  harika, Merhaba herkese sayfanız gerçekten mükemmel, sağ olun Ampulün İcadı ve Zaman İçindeki Gelişimi Hakkında Neler Biliyorsunuz? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

  1. Aleyna dedi ki:

   He he kesin öyledir en yaramadı sensin

Yorum Yaz