Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Şubat 2021

Amerika Kıtasına Neden Yeni Dünya Adı Verilmiş Olabilir

Tarihe baktığımızda Türk milletini ve diğer dünya ülkelerini yakından ilgilendiren bir çok olay meydana geldiğini görmekteyiz. Bu olaylardan birisi de coğrafi keşiflerdir. Coğrafi keşifler beraberinde bir çok sonucu da getirmiştir ve bu sonuçlar tüm ülkeleri gerek ekonomik gerekse sosyal bir çok alanda etkilemiştir. Bu yazımızda coğrafi keşiflerin bir sonucu olan Amerika kıtasına neden yeni dünya adı verilmiş olabilir kısaca sizler için derlediğimiz bilgileri sizlere aktaracağız.

columbus_taking_possessionCoğrafi keşiflerin sonucunda bir çok olay meydana gelmiştir ki bunların en önemlilerin başında da Amerika kıtasının keşfi gelmektedir. Amerika kıtası 1492 senesinde corğafi keşifler sonucunda keşfedilmiştir ve bu kıta keşfedildikten sonra da buradaki altınlar ve değerli eşyalar diğer ülkelere taşınmıştır. Dolayısıyla da Amerika kıtası hem sömürge bölgesi olarak kullanılırken aynı zamanda da ülkeler tarafından yerleşim yeri olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebepten ötürü keşfedilen yeni kıta olan Amerika kıtasına “Yeni Dünya” adı verilmiştir.

Coğrafi keşiflerin sonucunda Amerika kıtasının keşfedilmesi ile öncelikle insanların coğrafi bilgileri artmıştır bu nedenle de Amerika kıtasının keşfinin sonucunda bir çok olumlu sonuç doğmuştur.

Amerika kıtası keşfedildikten sonra aynı zamanda bu kıtada bulunan zenginlikler, değerli eşyalar da keşfedilmiş olmuştur. Bu nedenle de bu değerli eşyalara ve zenginliklere sahip olmak isteyen gerek iş adamları gerekse kaşifler teknolojik çalışmalar yaparak bir çok bilimsel gelişmenin altına imza atmışlardır.

Amerika Kıtasına Neden Yeni Dünya Adı Verilmiştir Konusundaki Yorum ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ismail koyuncu dedi ki:

    Biraz kisa yazarmisiniz? Neden Amerika dediler buraya?

Yorum Yaz