Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Aralık 2021

Almanya Ülkemizde En çok Hangi Ürünleri Satar Bizden Ne Alır

Almanya Ülkemizde En çok Hangi Ürünleri Satar Bizden Ne Alır hakkında bilgi.

Ticari hacmi yüksek olan Almanya dünyadaki gelişmiş ülkeler sınıfındadır. Pek çok ürün ihraç etmekle beraber pek çok ürün de ithal etmektedir.

Otomotiv, Almanya ekonomisinin bel kemiğidir. Pek çok iyi otomobil markası Almanlarındır. Örnek vermek gerekirse Skoda, Opel, Audi, BMW, Mercedes sayılabilir. Dolayısıyla bize ve tüm dünya ülkelerine en çok otomobil ihraç etmektedirler.

Alman mühendisliğinin en belirgin özellikleri sağlamlığı ve güvenilirliğidir. Konforu da ihmal etmeyen Almanların otomobilleri uzun ömürlüdür.

Türkiye’nin Almanya’dan en çok aldığı diğer bir ürün de beyaz eşyalardır. Kendi beyaz eşya firmalarımız da vardır fakat Alman kalitesini ülkemize ithal etmek de önemlidir.

Meyve ve sebze ise Almanya’da geleneksel olarak pek fazla üretilmemektedir. Bu nedenle Almanlar bu gibi ürünleri bizden alır. Tarım ülkesi olduğumuz için bolca çeşidimiz mevcuttur. Rusya ve Almanya gibi büyük pazarlara meyve ve sebze ihraç etmekteyiz.

Türkiye son yıllarda sanayisini de oldukça geliştirmiştir ve otomotiv sektöründe pay sahibi olmuştur. Otomotiv sektöründe işe yarayan parça satışları tarafımızca yapılmaktadır.

Almanya Türkiye’den Neler Alıyor Türkiye Almanya’dan Ne İthal Ediyor Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. misafir dedi ki:

    beğendim ödevime yardımcı

Yorum Yaz