Alman Kurdu Hakkında Bilgi

galaxy

galaxy

  • Alman kurdunu yavru almak yerine yetişmiş olarak almak daha doğrudur. Çünkü yavru olarak alınan Alman kurdu büyüdüğünde normal bir sokak köpeği gibi olabilir ve eğitimi zor olabilir.
  • Alman kurtlarında bulunan genetik hastalıklar bir yaşından önce kendisini göstermez bu nedenle de yavru olarak alınan bir Alman kurdu kısa bir süre sonra hastalanabilir hatta ölebilir.
  • Alman kurdu türü için genel olarak büyük alındığında sahibine alışmayacağı gibi bir düşünce vardır ancak bu düşünce son derece yanlıştır çünkü Alman kurdu kaç yaşında olursa olsun sahibine alışma yaşı sınırsızdır çünkü Alman kurdu son derece sosyal bir varlıktır.
  • İlk alındığında sağlıklı gibi görünen yavru Alman kurdu kuluçka döneminde olabilir ve virüs taşıyor olabilir ve bu dönemde alınan yavru Alman kurdunun yer değişikliğinden dolayı vücut direnci düşebilir ve yorgun düşerek hasta olabilir hatta bu durum ölüme kadar gidebilmektedir.
  • Eğer bir kaç yavrudan biri alınacaksa ve seçim şansı varsa ilk yavru tercih edilmelidir çünkü ilk yavru daha çok annesini emer; bağışıklığı yüksek olur ve daha gelişkin olur.

Alman Kurdu İle İlgili Bilgiler Hakkındaki Yorumlarınızı Bizlerle Paylaşın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.