Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Akne Nedir Akne Nasıl Tedavi Edilir

Akne Nasıl Tedavi Edilir, Akne Nedir

Ergenlik çağlarında bir çok gencin yaşadığı cilt hastalığıdır. Bunu bir tek ergenlikle sınırlamakta yanlıştır. Çok sık olmasa da 30’lu 40’lı yaşlarda da akne oluşumu gözlenebiliyor.

Akne farklı biçimlerde aks edebilir. Kimi akne çok derin kimisi ise ufak ve yüzeyseldir.Peki tedavisi için ne yapılmalıdır ? İşte yanıtı;

İlk aşamada akneye neyin sebep olduğu araştırılır. Genetik yapıdan mı kaynaklanıyor , yanlış müdahale yüzünden çıkan bir akne mi, sağlıksız kozmetikler sonucu mı çıktı, hormonlarla ilişkili oluşan bir akne mi veya mevsim itibariyle görülen aknelerden mi öncelikle hangi kategoriye ait bir akne olduğu saptanılmalıdır.
Yazın aknelere az rastlanmasıyla güneşin aknelere iyi geldiği saptanmıştır.Nemli veya soğuk havalarda akne oluşumu sıklaşır. Aknenin yukarıda saydığımız kategorilerden hangisine ait olduğu saptandıktan sonra ise aknenin tipi incelenir. Buna göre ise ağızdan alınan haplar veya cilde uygulanacak kremler tavsiye edilir. Aknelerin biraz kurumasıyla cildi güzelce temizlemek tavsiye edilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz