Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır Atasözünün Anlamı

Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır Anlamı ve Açıklaması:

Düşüncesiz ve yersiz davranan, gerçeği görmeyen, anlayışı kıt kimseler yaptıkları işlerin, söyledikleri sözlerin ne gibi sonuçlar doğuracağını hesap edemezler. Bu yanlarıyla, iyi niyetli de olsalar dostlarına bilmeyerek zarar verebilirler. Bunun aksine, akıllı düşmanın neler yapabileceği, hangi yollara başvuracağı önceden tahmin edilip sezilebilir; dolayısıyla kişi tedbirini alır, kendisine gelebilecek zararları önlemeye çalışır.

_______________________________________________

Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır ne anlama gelir, Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır ne demektir anlamı , Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır atasözünün açıklaması , Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır Atasözünün Hikayesi , Akıllı düşman akılsız dosttan hayırlıdır atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

1 yorum

  1. Açıklaması:Düşüncesiz ve yersiz davranan, gerçeği görmeyen, anlayışı kıt kimseler yaptıkları işlerin, söyledikleri sözlerin ne gibi sonuçlar doğuracağını hesap edemezler. Bu yanlarıyla, iyi niyetli de olsalar dostlarına bilmeyerek zarar verebilirler. Bunun aksine, akıllı düşmanın neler yapabileceği, hangi yollara başvuracağı önceden tahmin edilip sezilebilir; dolayısıyla kişi tedbirini alır, kendisine gelebilecek zararları önlemeye çalışır.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.