Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ekim 2021

Adalet Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Adalet bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Adalet Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Adalet Bölümü Tanıtımı:

Adalet programının amacı hakim ve savcılara yardımcı elemanlar yetiştirmektir. Mezunlar, mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

Programın Amacı: Adalet programının amacı, hakim ve savcılara yardımcı elemanlar yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Adalet yüksekokullarında öğrencilere adalet hizmetlerinin gerektirdiği nitelikler göz önünde bulundurularak teorik ve uygulamaya yönelik bilgiler verilir. Yüksekokulda kamu hukuku ve özel hukuk bilgisi, hukuk bilgisi, hukuk usulü bilgisi, ceza ve ceza usulü bilgisi, icra-iflas bilgisi, avukatlık ve noterlik mevzuatı, mali mevzuat, hukuk dili, adli tıp, infaz bilgisi, kalem mevzuatı gibi hukuk bilgilerinin yanı sıra, daktilografi, Türkçe, yabancı dil, muhasebe,işletme yönetimi, arşiv ve dosyalama teknikleri gibi teorik ve uygulamalı dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler: Sosyal Bilgiler Adalet Yüksekokulunda okumak isteyen bir öğrencinin hukuk alanına ilgi duyan, Türkçe, derslerinde başarılı, titiz, dikkatli ve sorumluluk duygularına sahip bir kimse olması bu alandaki başarısını artıracaktır.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Adalet programını bitirenlere “Adalet Meslek Elemanı” ünvanı verilir. Adalet meslek elemanı mahkemelerde, icra dairelerinde, infaz kurumlarında, vatandaşların başvurularının mahkemelere iletilmesi ve yargıçların aldıkları kararın uygulanması gibi konularda gerekli işlemleri yürütürler.

Çalışma Alanları: Adalet yüksekokulu mezunları mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

Adalet Nedir, Adalet Ne İş Yapar, Adalet Maaşları, Adalet İş İmkanları, Adalet İş Çalışma Alanları, Adalet Mesleği Hakkında Bilgiler, Adalet Bölümünün Geleceği, Adalet Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Adalet Bölümü Tercih Edilir mi, Adalet Tanıtımı, Adalet Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Adalet Mezunları Ne İş Yaparlar , Adalet Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Adalet İş Bulma Durumu

> Adalet Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Huseyin dedi ki:

  Ben Fransada okuyorum ve lise mezunu oldum ve bu bolum uzerinde okumak isterim. Nasil yonelmem lazim ? Adalat uzerinde okumak icin neler gerekli ?

 2. Kürşat dedi ki:

  Selam arkadaşlar ben yavuz selim mesleki ve teknik anadolu lisesi okulunda adalet bölümü öğrencisiydim bu sene bitti 3 sene adalet okudum 10. Sınıf dahil 12. Sinava kadar. Sorum şu öncelik taniliyormu acaba önü açık mi

 3. Zelal dedi ki:

  Ben açıktan liseyi bitirdim bu bölümü okumak istiyorum ne yapmam gerekiyor bana detaylı bilgi verir misiniz?

  1. Anonim dedi ki:

   Lgs okursan gidersin senin girebilecegin tek sinav bu

 4. çağrı emre toprak dedi ki:

  BENDE KEKEMELİK YAŞIYORUM DİL TAKILMALARI ARA SIRA HEYCANLANINCA LİSE SONDAYIM HEDEFİM ADLİYE BİNALARINDA MESLEK İŞ KARİYER ADALET BÖLÜMÜ AÇIKTAN 2 SENE YETERMİ ŞARTLARA RAĞMEN Bİ SORUN OLURMU._?

 5. Menice dedi ki:

  İş bulma imkanı varmi hukuka geçiş yapabiliyormuyuz

  1. Ankar Gazi ÜNİVERSİTESİ Adalet MYO. dedi ki:

   mezun olduğunuzda katiplik alanında klavyenizde iyiyse %70’in üzerinde zaten alımlarda öncelik size tanınıyor. Hukuka geçmekte Dikey Geçiş Sınavında başarılı bir puan çekdiğiniz takdirde gidebilirsiniz

 6. Fatma dedi ki:

  Arkadaşlar adalet okumayi dusunuyorum devam zorunluluğu olmayan bir okul var mi? Ve daha önce siyaset bilimi okudugun için gördüğüm dersleri muaf edebilecek bir okul var mıdır? Bu konularda bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

  1. Anonim dedi ki:

   Merhaba sorunuxu gördüm cevaplamak istedim bnde adalet okuyorum kolaylıkla dışardan yani açıköğretimden okuyabilirsiniz ve önü öok çok açık bir bölüm

  2. İrem sultan dedi ki:

   Şu an Selçuk üniversitesi Adalet MYO dayım devam sıkıntısı yok.

   1. Ozcan kara dedi ki:

    Hergunmu dersleriniz var bide staha gidiyormusunuz

 7. BESTE dedi ki:

  Merhabalar. Adalet okumayı düşünüyorum ama aklımda birkaç soru var. Adaletten mezun olup dgs ile hukuka geçersem kaçıncı sınnıftan başlamış olucam?

  1. Anonim dedi ki:

   3 ten
   Devam ediyon

  2. Inonu adalet myo ogrencisi dedi ki:

   Adalette gördüğünüz derslerin kredisiyle seçeceğiniz hukuk fakultesindeki derslerin kredilerine bağlı.Bazen hukuk 1.siniftan basalayabiliyorsunuz. Şartlı geçilen dersleride hukukta alttan almak zorunda kalabiliyorsunuz bu bir nevi fakulteden fakulteye değişmektedir.

 8. merve dedi ki:

  ben önlisans muhasebe mezunuyum adalet okumak istiyorum muasebeden adalete geçebilme şansım var mı

  1. Sedanur dedi ki:

   Bende bu bolumu okudum on lisans muhasebe adaleti 2ml.universte olrak aciktan okumak istiyorum bi bilgi aldin mi

 9. Esra dedi ki:

  Ben Ankara üniversitesi adalet okumak istiyorum nasıl değerlendiriyorsunuz ayrıca Hukuk a geçiş yapmak istiyorum dgs çıkmış sorulara baktım kolaymış

  1. Anonim dedi ki:

   Evet dgs kolay ama sadece dgs ye bakmıyor okuduğun bölümde de derslerinin baya iyi olması lazım

 10. Özgür Özgür dedi ki:

  Adalet bölümü 4 yıllık varmı

  1. Anonim dedi ki:

   Hayır 2 yıllıktır

 11. Selma dedi ki:

  Ben iki yillik buro yonetimi okuyordum biraktim tekrar sinava girmeyi dusunuyorum sözel bolum mezunuyum kac puanla girebilirim adelete bilgi verebilirmisiniz

  1. Atilla dedi ki:

   Büro yönetimini neden bıraktın?

 12. lali dedi ki:

  açıkcası yorumlarınız beni çok korkuttu kendimi bu bölüme çok yatkın hiddediyordum lise mezununun bile gidebileceğini söylüyorsunuz her bölüm torpil ona bakarsan atama vs yok biz ne okuyacağız o zaman?

 13. Niyazi GÖKÇE dedi ki:

  Adalet Yüksek Okulunda Tapu Mevzuatı dersi neden yok? Halbuki bu mevzuat bütün resmi ve özel kuruluşların alanlarına da girmektedir.

 14. Niyazi GÖKÇE dedi ki:

  Bu bölümde Tapu siciliyle ilgili neden ders veril miyor. Halbuki tapu sicili mahkemeler, icra dairelerini, diğer kamu kuruluşlarını ve özel teşebbüsleri de ilgilendirmektedir.

 15. Anonim dedi ki:

  Bu bölümde Tapu siciliyle ilgili neden ders veril miyor. Halbuki tapu sicili mahkemeler, icra dairelerini, diğer kamu kuruluşlarını ve özel teşebbüsleri de ilgilendirmektedir.

 16. Kayıp düşler dedi ki:

  Akdeniz üniversitesi adaletteyim orda olanlar mesaj atsin

  1. Habib dedi ki:

   Kaç puanla girdin Akdeniz’e?

  2. Adalet dedi ki:

   puanın kaçtı ve bölüme giren arkadaşlarından en düşük puan kaçla girilmiş lütfen söyler misin ?

   1. adalet okumamak dedi ki:

    ben 156 taban puanı aldım okul puanı ile 186 puanla adalet cıktı ve okumuyorum acıkcası gerek yok sadece hakım ve savcıların cantasını tasımak için böyle okumanın anlamı yok 1 yıl dershaneye gidp 4 yıllık daha guzel bır meslek okumak varken adaletı dusunmuyorum cok sacma ve özel sakın yazmayın devlet cıkarsa okursunuz ama bu bölum ıcın okula para vermenın anlamı yok

    1. Anonim dedi ki:

     Savcıların çantasını taşımak için iki yıl boşuna okutmuyorlar mezuniyetten sonra başladığın işe bağlıdır böyle yazarak bu bölümü okumak isteyenleri geriye itmeyelim

  3. Adalet dedi ki:

   puanın kaçtı ve bölüme giren arkadaşlarından en düşük puan kaçla girilmiş lütfen söyler misin ?

 17. öznur aydın dedi ki:

  Adalet bölümü olan okulların ismini soylermisiniz

  1. Anonim dedi ki:

   Ben akdeniz deyim sende ordasin insallah

 18. Tolga Akay dedi ki:

  Selamlar ben sinif öğretmeniyim. Dicle üniversitesi adalet myo ya yerleştim. Bir şey soracağım malum öğretmen olduğum için derslere pek gelme fırsatım olmayacak devam zorunluluğu var mı varsa hocalar idare eder mi?

 19. deren olgun dedi ki:

  valla okudum birazını ama sordugum soru ie paragrafların hiçbir alakası yok bu dir yaaa

 20. Donmez dedi ki:

  Valla gelmez gelmez dediler 245puanla adalet kazandım siralamam da 1milyonlardaydi ..şimdi kalakaldım öyle

   1. Donmez dedi ki:

    Kastamonu İhsangazi myo

 21. Erdo inci dedi ki:

  Rize adalet pm gel :”)

 22. Kader dedi ki:

  Bende adalet yazıp hukuka geçmek istiyorum nasıl yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz

  1. AYŞEGÜL dedi ki:

   KADER BU KONUYLA İLGİLİ BİR BİLGİ ALIRSAN BENİMLE PAYLAŞIRMSIN?

  2. Samet dedi ki:

   Adaleti bitir dgs ye gir. Başarılı okursan hukuk okursun .
   Hayırlı olsun

 23. recep dedi ki:

  vay arkadaş 2 yıllık hangi bölüme baksak atama yok bişy yok bu nasıl iş biz nediye okuduk onca yıl şimdi okusak da ataması cart curt hepsi söyleyebileciğim tek şey alayına selamlar…

 24. İlknur dedi ki:

  Ygs3 yerleşme puanım 315, sıralamam 420 binde adalet gelir mi arkadaşlar.Tm3 başarı sıralamam 238 binde kamu yönetimi olur mu önü açık bir meslek mi. Çocuk gelişimi 2 yıl oluyor ama çok yoğunluk var onda da napsam bilemedim yardımcı olurmusunuz..

 25. Başak dedi ki:

  Benim Tm3 puanım 346, başarı sıralamam 114 bin hukuk istiyordum ama özel yıllık 30 bin tl istiyor çok pahalı o yüzden adalet yazmayı düşünüyorum belki hukuk için geçiş yapabilirim diye sizce ne yapmalıyım? Ya da puanıma göre önerebileceğiniz bölüm var mı?

 26. Fatime dedi ki:

  Arkadaşlar YGS ham puanım 278 4 yıllık gelir mi

  1. Hatice dedi ki:

   Gelir ama seçiceğin bölüme göre

 27. Hùrkan dedi ki:

  Arkadaslar adalet okuayi dusunuyorum aciktan bi grelecegi varmi dgs ile hukuk fakultesine girebiliyormuyuz

  1. Sem dedi ki:

   DGS ile 4 yilliga tamamlamak isterseniz güzel olur onun haricinde açıktan alımlarda KPSS den yüksek puan alırsanız ancak bir işe yarar .cok ısrar ederseniz örgün okumanızı tavsiye ederim adaletcilerin öncelikli atanması gerektiği yerlerde bile lise mezunu kişiler en ufak fark ile yerimize geçebiliyor o yüzden haksızlığın çok olduğu bir bölüm hakkımızda hayırlısı .

 28. berfin akgün dedi ki:

  YGS 3 puanım 246
  Başarı sıram ise 1128246. Adalet bölümüne yerleşebilir miyim ?

  1. elmas dedi ki:

   seçeceğin üniversiteye bağlı

  2. Hatice dedi ki:

   Tercih robotuna gir kaç binlerde olduğunu yaz kaç yıllık istediğini falan yaz çıkar nerelere gidebilceğin

 29. Yalçın kaya dedi ki:

  Adalet mezunuyum acaba teknik bölümler arasına giriyormu yani belediyede sözleşmeye geçebilmemiz için teknik bi bölümden mezun olmamız lazım ben adalet meslek yüksek okulu bitirdim bizim bölüm oluyormu

  1. Buse sönmez dedi ki:

   Beni bul

   1. Deniz dedi ki:

    Adalet MYO mezunuyum fakat belediyelerde iş bulamıyorum kpss den 90 puan almamız gerekiyormuş doğrumu yada kpss olmadan belediyeye girmemiz mümkünmüdür teşekkürler

 30. murat ruşen dedi ki:

  Arkadaşlar adalet okuyanlar yalnızca adaletle ilgili alanlarda mı çalışabiliyor?
  Ben meslek lisesinden sigortacılık mezunuyum adalet okuyup yine farklı alanlarda iş başvurusunda nasıl faydası olur bize?

 31. gül dedi ki:

  Arkadaşlar adalet bölumunun hem lisesini bitirdim .hemde unisini okumak bulunmaktayim . iş imkanin konusunda alımlar yapiliyor lakin bu alimlar oldukca adaletsiz bir şekilde yapiliyor . adalet bölümu dışindaki herkezin basvurusuna açik olunca 70 puan fayda etmiyo 72 aldim kpssdn mülakata bile cagrilmiyosun durum okadar vahim anlicaniz alimlari yalnizca adaletten yapsa parlak bi bölum olabilir

 32. Rabia dedi ki:

  Arkadaşlar nikah memurluğu için adalet okunması gerekiyor muş dogrumu yani devlet memuru olmak gerekiyor ama 2 yıl adalet gerekiyormus lütfen bilgilendirin

  1. Anonim dedi ki:

   Hayır adalet mezunu olmak zorunlu degil
   Benim arkadaş ta nikah memuru oldu
   Öyle bir şart yok
   Arkadaşım lise mezunu bide
   Dayın belediye başkanı sa olursun

 33. Dilan dedi ki:

  Arkadaşlar benim puanım okul puanıyla birlikte 292 oluyor dicle üniversitesini istiyorum sizce yerleşir miyim ?? Cevaplarsanız çok sevinirim

  1. Yar dç Professor Selman Ay dedi ki:

   yerleşmezsin

   1. Nedim dedi ki:

    Malesef bende diu istiyorum fakat puan ve siralamlari yuksej

  2. Anonim dedi ki:

   Kastamonu üniversitesini yaz her türlü alıyor en son 230 ile kapattı

 34. Aydan dedi ki:

  Ben lys ye gireceğim okul öncesi istiyorum ama kazanamamaktan da korkuyorum okul öncesi olmazsa adalet düşünüyorum ham puanım 308 okul puaniyla 360 oluyor puanın yani adalet oluyor ama burdaki yorumlar olumsuz görünüyor açıkta kalmak istemem 70 ten aşağı alacağımı sanmıyorum kpss de ama 70 ten yukarı aldığım anda atanamazmiyim sorduğum kişiler hep ataması iyi falan dediler biri cevap verebilir mi ne yapacagimi bilmiyorum.

  1. Betül dedi ki:

   Bende aynı şekilde okul öncesi istiyorum siralamam 108.000 ama Lys okul öncesi puanları daha belirlenmediği için ek bölüm arayışındaym ?

 35. Reyhan dedi ki:

  Kötü gibi bir bölüm sakın yazmayın yıllarınızı heba etmeyin ?…

 36. Robin dedi ki:

  Arkadaşlar ygs 3 puanım 265 okul puanıyla beraber 307 felan olacak başarı sıralamam da 399 bin sizce yerleşebilir miyim??

  1. Yar dç Professor Selman Ay dedi ki:

   IMKANI YOK KARDEŞİM BAŞKA BÖLÜM BAK

  2. deniz uzman dedi ki:

   kardesım aof adalet hemen gelır

 37. Adalet mezunu dedi ki:

  Adalet mezunu olupta kpss girip yetmiş alamazsaniz bi defa katiplik işini unutun adliye hayatı yok demektir o yıl için diğer kpss den70 alana dek .üstelik 70 puanla da bitmiyor bu sadece başvuru için torpil olmadan kâtip olmak yine zor neyse diyelim ki katip olamıyoruz alamadık 70 puan Başvuru bile yapmaya hakkımız yok napicaz peki özel kalemde yazi işlerinde çalışmak içinde yine torpil lazım çünkü bu kurumlara açıktan atama yapılıyor biri diyecekki şunu şuraya alın bitti olay bu .bide özel bankalara falan adalet mezunu aldıklarını hiç görmedim okadar bankacılık okuyan varken niye alsınlar dimi akıllı olmak lazım .özellikle bu yıl zaten sağlık mezunu değilsen lise ve onlisans dan alım yok hep lisans oldu gelecek sene de derlerki yüksek lisans yapmış olanlar şuraya başvurabilir. Biz neden iki yıl okuduk niye yok baraj puanlar yok yaş sinirlarini haddinden fazla aşağı cekmeler. Üniversite peşinde koşacagima keşke para kazanma nin yollarını arastirsaydim özel sektörde tutunmaya gayret etseydim.yazık bu ülkenin okuyan evlatlarina yazık. ..

  1. Anonim dedi ki:

   O kadar doğru söylüyorsunuz ki, en azından okumaya gayret edebiliyoruz. bazı aileler (düşük gelir )yüzünden okutamıyor evlatlarını bu yorumunuz gerçekten başkalarına İmret olsun…

 38. Anonim dedi ki:

  KPSS ile mi alıyor?

 39. Anonim dedi ki:

  İcra müdürlüğü sınavları kalktı mı ?

 40. Devran dedi ki:

  Arkadaşlar benim ygs3 puanım okul puanıyla birlikte 250 sizce adalet gelirmi ?

  1. Nur dedi ki:

   Puana değil sıralamaya bak. Tercih yaparken puan önemli değil.

 41. Tuğçe dedi ki:

  Ham puanim 243 adalete yerlesebilir miyim ???

  1. Devran dedi ki:

   Siz bir bilgi aldinizmi benim puanimda size yakın sizce gelirmi ?

  2. goktas mehmet dedi ki:

   ham puan 300 üzeri ve okul puanıyla gelir ancak böyle yeter

  3. Emre dedi ki:

   Gelmez. 320yle yerlestim ben ygs3 ile

  4. Nur dedi ki:

   Puan önemli değil sıralama önemli puanı boşverin

 42. sht dedi ki:

  Arkadaşlar ben adalet istiyorum ama yazdıklarınız beni korkuttu

 43. Sümeyye dedi ki:

  Adalet bölümü ygs3ten aldığına göre sözel değil mi??

 44. Mustafa dedi ki:

  Bi şey sorcam arkadaşlar adalet puanla mı alıyor yoksa başarı sıralaması mı önceliği?

  1. Nur dedi ki:

   Hicbir bölüm puanla almıyor. Her bölümde sıralama önemli

  2. Anonim dedi ki:

   puana göre alıyor

 45. ebru dedi ki:

  Adalet acik ogretimlemi aliyor

 46. ss dedi ki:

  Merhaba. adalette 2 yıllık ile 4 yıllık bölümün arasındaki fark nedir?

  1. yasin dedi ki:

   4 yıllık varmı??

   1. Merve dedi ki:

    4 yıllık adaletler var ama az ve hukuk ile aynı puandalar neredeyse.4 yıllık adalet mezunu olursan formasyon alıp hakim ve savcı olabiliyorsun.eğer 2 yıllık adalet olursa dgs ile hukuğa tamamlama imkanın var yada memur

   2. barışAdınız ... dedi ki:

    4 yıllık yaparsan avukatlıktır

 47. Muhammed dedi ki:

  Arkadaşlar benim puanım 348 sizce tercih yapıp hukuka geçiş yapabilir miyim ??

  1. Merve dedi ki:

   2 yıllık adalet düşünüyosan eğer o puanın bi önemi yok adalet bölümünü bitirip dgs sınavına girmen gerek 400 üzerinden an az 310 alman gerek hukuk için

  2. Emre dedi ki:

   Özel dusunursen 348ile hukuka girebilirsin zaten. Adaletten gecis icin ugrasma zor

 48. Adaletçi dedi ki:

  Kardeşim inanmayın yok 250 ile girlirmiş bilmem ne, ben 2013 yılında 390 ile girdim ama ek yerleştirmede 370 e kadar düştü. Erciyes üni.
  İş konusuna gelince, 2015te mezun oldum 2016 da devlete yerleştim. 2014kpss den 82 aldım ve 3. Denememde yerleştim. Özel sektörde iş ararken lise mezunundan farkınız olmaz benden söylemesi. Katip veya gardiyan alımlarında da öyle aman aman bi artısı yok. Benim kazandığım yere 60 kişi alındı 6 tanesi adalet mezunu 54 ü lise ve diğer myo lar karışık. Ben sizin yerinizde olsam eğer hukuk istemiyorsanız bu bölüm yerine teknik bir şey okurdum. Elektrik bilgisayar gibi. Ben şimdi diyorum keşke elektrik veya bilgisayar okusaydım. Bu bölümler teknik kadro yani maaşları 3500 civarı, tabi kpss den 85 falan alırsanız.

 49. serdar dedi ki:

  arkadaslar adalet bolumunu bitirdikten sonra hukuk a gecersem kaç yıl daha egitim görcem cevaolarsanız sevınırım

  1. Onur dedi ki:

   Devket okulu olursa hukuk 1 den basliyorsun bazi ozel okullar bildiğim kadari ile hukuk 3 baslatiyor

  2. Reyhan dedi ki:

   4 yıl daha okuman gerekiyor çünkü hukuk fakültesi seni yeni gelen öğrenci gibi karşıyorlar sadece birkaç ünide 3 den devam ediyorsun diye biliyorum cumhuriyet üniversitesiydi yanlış hatırlamıyorsam

  3. Merve dedi ki:

   Karatay ve beykent gibi bazı özel üniversiteler 3.sınıftan başlatıyor ve beykent %50 burs imkanı da sağlıyor.Kocaali Akdeniz gibi bazı devlet üniversitileride 3.sınıftan başlatıyor.Marmara da 2.sınıftan başlatıyor

  4. Meryem dedi ki:

   Bazı üniversiteler aldığınız eğitimi tekrar almanızı istemiyo ama bilinmiş üniversiteler ise 1. Sınıftan başlatıyo yani aldınız eğiyimi tekrar aldırıyo adaletle hukukun dersleri aynı

 50. Tılsüm dedi ki:

  2 Yıllık var diyor hoca bu bölümün 4 yılı yokmuş dogrumu? ygs3 297 girebilirmiyim bir yere yardımcı olun lütfen

  1. Merve dedi ki:

   4 yıllık adalet bölümleri var ama hukuk ile aynı puandalar neredeyse

 51. Sshd dedi ki:

  Ygs 370 sizce tercih edeyimmi atamasi iyimi

 52. ruken dedi ki:

  Adelet bölümünü bitiren bir öğrenci hukuka geçiş yapabilirmi os bulma imkanı yüksekmi

 53. Esma dedi ki:

  Arkadaşlar ygs3 puanım 382 bu bölüme girebiliyorum bu bölümden hukuğa geçiş yapabiliyormuyum?
  Cevaplarsanız sevinirim?

  1. serdar dedi ki:

   iki yıllık adalet bölümünden DGS sınavında başarılı olunduğu takdirde geçiş vardır. başarılar dilerim.

 54. Esma dedi ki:

  Arkadaşlar ygs3 puanım 382 rahatlıkla bu bölüme girebiliyorum bu bölümden hukuğa geçiş yapabiliyormuyum cevaplarsanız sevinirim?

 55. merve dedi ki:

  üstelik rahatlıkla iş bulabiliyorsunz olumsuz yorumlara takılmayın

  1. derya Adınız ... dedi ki:

   ben 2017 sınavına girdikten sonra düşündüm halk diliyle biraz açar mısınız nasıl bir meslek kötü yanları neler

  2. Deniz dedi ki:

   Ben mezub oldum ama iş bulamıyorum sizin önereceğiniz birşey varmı acaba teşekkürler

 56. merve dedi ki:

  280 üstü puanla rahatlıkla girebilirsiniz benim okuduğum yerde 270 küsurla bile giren var

  1. İdil dedi ki:

   Nerede okuyorsunuz?

  2. Gokce dedi ki:

   Hangi üniversite acaba? Bende bu bolume tercih yapicamda

   1. Asya dedi ki:

    Benim puanım 312 gidebiliyo muyum?

  3. merve dedi ki:

   kastamonu da ama küçük bi ilçesi eğer güzel bi yerde okumak istiyorsanız yazmayın derim ama sırf amaç okumaksa gezmek tozmak değilse yazabilirsiniz 312 yle rahatlıkla gelir üstelik seneye de diğer seneye de alım çok olur yani iş bulma olanağı çok yüksek

   1. Abdullah dedi ki:

    Hukuğa gecis zor.icra mudurlugu sinavlari da kaldirildi.her lise mezunu katip,mubasir olabilir.özel sektor de bu bolumu okuyanın farkı nedir ?

 57. Xxx dedi ki:

  Arkadaşlar bn bu bolumu okuduktan sonra hukuga felan geçmeyi dusunuyorum sizce iyi bi bolum mu veya dgs faln zor oluyo diyolar bi bilgisi olan bişyler soyleyebilirmi

 58. Simaaa dedi ki:

  Selamn aleykm arkdslar ygs 3 263 okuln verdqi puanla 307 oluyr szce adalt qelr mi

 59. b dedi ki:

  Ölmüşüz de ağlayanımız yok :'(:-(:-(:-(

 60. Zeho dedi ki:

  Bu sene çok tercih edilebilecek bi bölüm olacağını düşünmüyorum adaletçilerin sayısı artık oldukça fazla tabi ki sınavla icra memuru infaz memuru yapıyorlar yani üniversite okuduktan sonra yine sınav gerçi ülke düzeni sınava dayalı her neyse arkadaşlar siz siz olun adaletten uzak durun benden söylemesi

 61. Cafer dedi ki:

  Benim obp yile 265 puan oluyorr. İki yillik geliyor. İki yil bittikden sonra napiloyor?

  1. Cere dedi ki:

   Açıköğretim den devam edebilirsiniz veya dgs ye girip devam edebilirsiniz

 62. kral dedi ki:

  Ben i halt anlamadm turkiyede hic bisey okunmuyo nereye yonelsek atamasi kotu bu ne ya

  1. yavsak hakan dedi ki:

   helal olsunnnn

 63. merve dedi ki:

  Ataması fln varmı yani iş olanağı nedir

 64. merve dedi ki:

  Ataması fln varmı ya i is olanağı nedir

 65. Melisa dedi ki:

  Arkadaslar örgün olarak adalet okuduğumuz da staj yapiliyor mu okuduğumuz yıllar icersinde

  1. Mücahit dedi ki:

   Bende bu bölümü çok istiyorum staj hakkında da bi bilgim yok YGS 276 girebilirmiyim bilmiyorum

  2. Kaan dedi ki:

   Iki yil icinde resmi yada ozel bir yerde staj yapmak zorundasin

Yorum Yaz