Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır Atasözünün Anlamı

Aç tavuk (düşünde) kendini buğday (arpa, darı) ambarında sanır (görür) Anlamı ve Açıklaması:

Yoksulluk çeken, varlık yüzü görmeyen kişi sürekli ihtiyaç duyduğu şeylerin hasretini çeker; kendisini onları elde etme hayaline kaptırır, olmayacak düşler kurar.

_______________________________________________

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır ne anlama gelir, Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır ne demektir anlamı , Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır atasözünün açıklaması , Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır Atasözünün Hikayesi , Aç Tavuk Kendini Buğday Ambarında Sanır atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar Aç tavuk (düşünde) kendini buğday (arpa, darı) ambarında sanır (görür)

8 yorum

  1. merhaba ben ahmet samet bana aç tavuk olan şiir i gösterinnütfen ben hadi hemen başla. 4/D ye gidiyorum nütfen bana onu gösterin hadi hemen başla facede göndere bilirsiniz ahmet samet arlı yazın ben sizi hemen ararım eğer bana numaranızı verirseniz çok memlun olurum hadi ben size numaramı veririm numaram :05342272351

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.