Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Atatürkçülük Öz Değerlendirme Cevapları Top Yayınları 95 96

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 95, 96 5. Ünite Atatürkçülük Öz Değerlendirme Soruları ve Cevapları

Kitabınızın 5. ünitesi olan Atatürkçülük ünitesi kapsamında öğrendiğimiz olduğunuz tüm bilgileri öz değerlendirme formu sayesinde ölçerek hem bilgilerinizi kavramış olacaksınız hem de eksiklerinizi görebileceksiniz.

ÖZ DEĞERLENDİRME

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 95 Cevabı

‘ATATÜRKÇÜLÜK” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.

– bu bölümü çok iyi anladım
– bu bölümle ilgili eksiklerim var
– bu bölümü hiç anlayamadım

ÖLÇÜTLER

1 . Atatürkçülüğün amaç ve niteliklerini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
2 . Dönemin şartlarını göz önünde bulundurarak dünyada ve ülkemizde Atatürk’ün düşünce sisteminin oluşmasında etkili olan olaylar hakkında değerlendirmeler yapabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
3 . Milli güç unsurlarının Atatürk’ün yönetim anlayışındaki yerini ve önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
4 . Cumhuriyetçilik ilkesinin önemini ve cumhuriyet yönetiminin Türk toplumuna sağladığı faydaları kanıtlara dayalı olarak açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
5 . Bir Türk vatandaşı olarak Cumhuriyet’in Türk milletine kazandırdığı vatandaşlık temel hak ve sorumluluklarının neler olduğunu söyleyebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
6 . Atatürk’ün milliyetçilik ilkesinden yola çıkarak millî birlik ve beraberliğin önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
7 . Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.” özdeyişinden hareketle “Ne mutlu Türk’üm diyene!” ifadesinin içerdiği anlam ve önemi açıklayabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
8 . Milli egemenlik, eşitlik, adalet ve demokratik hak kavramlarını Atatürkçü Düşünce Sistemi’ndeki Halkçılık ilkesi ile ilişkilendirebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
9 . Devletçilik ilkesinin siyasi, sosyal ve kültürel alanda devlete yüklediği görevleri açıklayabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 96 Cevabı

10 . Ulusal ve uluslararası faktörlerin devletçilik ilkesinin benimsenmesindeki etkisini değerlendirebilirim.(Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
11 . Laiklik ilkesinin devlet yönetimi, hukuk ve eğitim sistemi ile sosyal alanda meydana getirdiği değişimlerden yola çıkarak önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
12 . İnkılapçılık ilkesinin Türk ulusunun milli kültür değerlerini geliştirerek çağdaşlaşmasının bir aracı olarak değerini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
13 . Atatürk ilkelerinin amaçları ve ortak özellikleri hakkında değerlendirmeler yapabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
14 . Atatürkçü Düşünce Sistemi’nden yola çıkarak Atatürk ilke ve inkılaplarını oluşturan temel esasları açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
15 . Atatürk ilkelerinin modern Türkiye’nin kuruluşu ve gelişmesindeki yerini ve önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
16 . Türk Milli Mücadelesi’nin ve Atatürkçülüğün, bağımsızlık savaşı veren mazlum milletlere nasıl örnek olduğunu açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
17 . Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkma ve devamlılığını sağlama konusunda kişisel sorumluluklar üstlenebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)

Öz değerlendirmeniz sonucunda V ve !-! sembollerini işaretlediğiniz konuları tekrar çalışınız. Bu konular için öğretmeninizden de yardım isteyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz