Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları Sayfa 110 Halkın Gücü Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 6. Ünite Yaşayan Demokrasi Sayfa 110 Halkın Gücü Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Dünya üzerinde yıllar boyunca pek çeşitli yönetim sistemleri var olmuştur. Son yıllarda, bunlar arasından insan yaşantısına en uygun olan demokratik sistem, pek çok ülkede benimsenmiştir. Demokratik sistemlerde, halk kendi kendini yönetecek kişileri seçme hakkına sahipken tüm vatandaşların yasalar önünde eşitliği de esas alınarak herkesin bireysel hakları korunmaktadır.

Çalışmamızın bu bölümünde de, kendi haklarını korumak isteyen bir kooperatif başkanının, ne şekilde bir habere konu olduğunu göreceğiz. Bu noktada bizler de, gerektiği zaman mantıklı hamleler yaparak hakkımızı korumasını bilmeliyiz. Haklarımızı bilmezsek, bu durumda başkalarının onları elimizden almasına da engel olamayız.

Halkın Gücü

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 110 Cevabı

Yukarıdaki İnternet haberini inceleyerek aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Sarıgöllüler niçin imza kampanyası başlatmış?

  • Cevap: İran’da üretilen üzümlerin Türkler tarafından Türk üzümü denilerek Avrupa’ya satılmasına karşı

2. Sarıgöllülerin isteklerini siz nasıl karşılıyorsunuz? İsteklerine karşı giriştikleri eylem doğru mu? Niçin?

  • Cevap: Bence doğrudur çünkü çiftçi, milletin efendisidir. Çiftçiyi koruyamazsak, çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz.

3. Sarıgöllüler başlattıkları imza kampanyası ile istediklerini gerçekleştirebilirler mi? Neden?

  • Cevap: Gerekli merciilere yeterli şekilde başvuru yapabilirseler bence isteklerini gerçekleştirebilirler. Çünkü devletin de bu noktada kendi vatandaşını korumak için çeşitli önlemler alması gerekmektedir.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz