Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

29 Ekim İle İlgili Kompozisyon

29eHalkın kendi kendini yönetmesine ve yönetimde milli iradenin hakim olduğu yönetim biçimine Cumhuriyet adı verilir. Cumhuriyet sistemi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sayesinde ortaya çıkmış olan milleti ön planda tutuan bir sistemdir. Cumhuriyet sayesinde millete özgürlük, seçme ve seçilme hakkı, yönetimde söz hakkı verilmiştir. Bu nedenle de Atamızın bize bıraktığı en büyük hediye cumhuriyetimizdir diyebiliriz.

Milletimiz tarih boyunca gerek Kurtuluş Savaşı döneminde gerekse Dünya savaşları döneminde çok zor günler geçirmiştir. Bu zor günlerin ardından da Türk milleti Cumhuriyeti sonuna kadar hak etmiştir. Çünkü Cumhuriyet, Türklüğün varlığı ve özgürlüğün kaynağını teşkil etmektedir.

Ülkemizin varoluşunu simgeleyen Cumhuriyet sayesinde Türk milleti demokrasi ile tanışmıştır ve Cumhuriyeti yönetim biçimi haline getirerek eski günleri geride bırakmıştır.

Biz de Bizlere miras bırakılan bu Cumhuriyeti en iyi şekilde müdafaa ederek korumalıyız ve gelecek nesillere de aynı bu şekilde teslim etmeliyiz ki Türk milleti Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ilelebet payidar kalabilsin..

29 Ekim Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bizlere Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz