2012 YGS En Başarılı İller Sıralaması – Tıkla Öğren

YGS 2012 Sonuçları en başarılı illerYGS Sonuçları 20 Nisan Cuma günü açıklandı. En Başarılı ve En Başarısız İller Sıralaması Belli Oldu ….

2012 YGS En Başarılı İller Sıralaması – Tıkla Haberi Öğren

YGS sonucları açıklandı. Konya’dan Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi ogrencisi Abdullah Coşkun Türkiye 1. si oldu.

Coşkun, YGS’de soruların hepsini eksiksiz cevaplayarak 500 tam puanla tek başına YGS Türkiye birincisi oldu.

Son iki yılda zirveye adeta demir atan Yalova 2012 YGS sınavunda 8 basamak birden geriledi. Sürprizi ise Burdur yaptı. Ankara yine en başarılı iller arasında.

En başarısız iller sıralamasında Ardahan son iki yılda listenin başlarındaydı. Bu yıl ise en başarısız üç il arasında yer almazken Şırnak ve Hakkari yine en başarısız iller sıralamasının zirvesindeydi.

2012 YGS Sonuçları için tıklayınız

İşte açıklanan 2012 YGS sonuçlarına göre en başarılı miller ve en başarısız iller sıralaması:

2012 YGS Sonuçları için tıklayınız


9 yorum

  1. sınav gerçekten çokkk zorduuu keşke ilk fen bölüme baksaydım türkçeye çok zaman harcadım inşallah lysm güzel geçer ALLAHtan lys hep bilgi sorusu yorum değilll sadece buna seviniyorummm.

  2. öncelikle tüm arkadaşlara allah sabır ve herşeye rağmen çalışma azmi versin sınav a bende baktım çok gereksiz sorular vardı özellikle matematikte olmaması gereken çok saçma diyaloklarla dolu 5 – 6 soru vardı bunu hep yapıyorlar

  3. ösym yine yaptı yapacağını puanım yerlerde hani sadece benimki kötü olsa anlayacam yok abi herkesin berbat o sınava rağmen barajı geçmek büyük başarı bi yandanda tebrik ediyorm kendimi ygsde yedigimiz tokatları lysde telafi etmek dileğiyle…

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.