Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Şubat 2018

Yoksul, Yorgan, Oyuncak Kelimeleri İle İlgili Bir Öykü Yazınız.

Bu yazımızda yoksul, yorgan, oyunca kelimeleri ile ilgili bir öykü yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yoksul bir mahallede yaşıyorduk. Herkes birbirini tanırdı. Mahallemiz, gönlümüzün zenginliğini yaşıyordu. Sokaklar temiz, komşuluk samimiydi. İnsanlar birbirine sürekli olarak yardım ederdi. Bir gün mahallemizin küçüklerinden biri oyuncağını kaybetmiş, mahalle parkında ağlıyordu.

Yanına gittim ve neden ağladığını sordum. Oyuncağının kaybolduğunu öğrenmiştim. Çocuk için oyuncak hayattır. Çocuğu hayata bağlayan bir araç olan oyuncak onun dünyasıdır. Bunun için ona yardım etmek istedim. Gün içinde neler yaptığını sordum. Annesiyle yorgancıya gittiğini söyledi. Elinde oyuncağın var mıydı dedim. Evet dedi. O zaman yorgancıdan başlayarak arayalım dedim. Yorgancıya gittik. Yorgan dikiyordu. Durumu izah ettik. Daha sonra yorganlar arasından bir oyuncak çıktı ve çocuk çok sevindi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mert dedi ki:

    Develer tellal, pireler berber iken çok yoksul bir aile varmış. Baba ormana ağaç kesmeye gider ailesini geçindirirdi. Çocukları ondan oyuncak istermiş. Bir gün düşünmüş evdeki yorganı kesip ondan bir bebek yapabilirim demiş. Çok güzel bir bez bebek yapmış çocukları çok sevinmiş.

Yorum Yaz