Yoksul, Yorgan, Oyuncak Kelimeleri İle İlgili Bir Öykü Yazınız.

Bu yazımızda yoksul, yorgan, oyunca kelimeleri ile ilgili bir öykü yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yoksul bir mahallede yaşıyorduk. Herkes birbirini tanırdı. Mahallemiz, gönlümüzün zenginliğini yaşıyordu. Sokaklar temiz, komşuluk samimiydi. İnsanlar birbirine sürekli olarak yardım ederdi. Bir gün mahallemizin küçüklerinden biri oyuncağını kaybetmiş, mahalle parkında ağlıyordu.

Yanına gittim ve neden ağladığını sordum. Oyuncağının kaybolduğunu öğrenmiştim. Çocuk için oyuncak hayattır. Çocuğu hayata bağlayan bir araç olan oyuncak onun dünyasıdır. Bunun için ona yardım etmek istedim. Gün içinde neler yaptığını sordum. Annesiyle yorgancıya gittiğini söyledi. Elinde oyuncağın var mıydı dedim. Evet dedi. O zaman yorgancıdan başlayarak arayalım dedim. Yorgancıya gittik. Yorgan dikiyordu. Durumu izah ettik. Daha sonra yorganlar arasından bir oyuncak çıktı ve çocuk çok sevindi.

17 yorum

  1. HARİKA!!! MUHTEŞEM BİR ŞEKİLDE YAZMIŞSINIZ.SİZE ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.KISA OLMUŞ AMA ÇOK GÜZEL OLMUŞ ELLERİNİZE SAĞLIK İYİ GÜNLER :)

  2. beğendim ben emeğinize sağlık, öykü kısa olmuş tam da düşündüğüm gibi güzel hazırlanmış, her beğendiğim yazıya güzel bir yorum yazarım ben :)

  3. Develer tellal, pireler berber iken çok yoksul bir aile varmış. Baba ormana ağaç kesmeye gider ailesini geçindirirdi. Çocukları ondan oyuncak istermiş. Bir gün düşünmüş evdeki yorganı kesip ondan bir bebek yapabilirim demiş. Çok güzel bir bez bebek yapmış çocukları çok sevinmiş.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.