Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mart 2018

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol Anlamı

Bu sayfamızda ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol sözünün anlamı hakkında bilgi vererek bu söz ile ilgili kompozisyon çalışmamıza yer vermeye çalışacağız.

Bir insan hayatını devam ettirirken dikkat etmesi gereken en önemli husus, söyledikleri ile yaptıklarının birbiri ile uyumlu olmasıdır. İyi ve dürüst insan olmak isteyen herkes özü ve sözünün birbirine uymasına dikkat etmelidir.

Söyledikleri ile yaptıkları birbirine uymayan kişiler toplum tarafından güvenilmeyen ve her zaman uzak durulmak istenen kişilerdir. Bu kişilerin yaptıkları başka söyledikleri başka olduğunda hiç kimse bu kişilere güvenmemekle birlikte bu kişiler toplum içinde itibarsız ve gülünç duruma düşmektedir.

Geçmişten günümüze sevilen ve değer verilen insanlar her zaman sözleri ile yaptıkları birbirine uyan kişilerdir. Doğruluk ve dürüstlük için bu olmazsa olmaz bir kuraldır. Güven sağlamak isteyen herkes öncelikle bu kurala dikkat etmek zorundadır.

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Göründüğün Gibi Ol Ne Demektir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. nehir dedi ki:

  Bu kadar harika bir site görmedim. Çpk kısa bir metin. Harika olmuş elinize sağlık. Ama bu atasözünün anlamı değil değil mi?

 2. Anonim dedi ki:

  Kucak bir şey ve mavi bir reklam bu ve sorumlularımız nelerdir sosyal bu yetersiz mi canım kardeşim ve sorumlularımız

  1. Anonim dedi ki:

   Hiçbir şey

 3. Ersan dedi ki:

  Çok süper

 4. hakan dedi ki:

  süper ve kısa bir açıklama teşekkürler.

  1. mehmet dedi ki:

   katılıyorum karrdeşimm

Yorum Yaz

e okul