Vefa İle İlgili Kompozisyon

Vefa İle İlgili Yazı hakkında bilgi kısaca, Vefa İle İlgili Kompozisyon.

Vefalı insan diye gittiğinde arkada bıraktıklarını anan, unutmayan, halini hatırını sormak için arayan insana denir. Yani vefa insanın kendisine verilen tüm faydanın geri verilmeye çalışılmasıdır.

Vefa çalışarak elde edilebilecek bir özellik değildir. Vefalı insan kişiliğinden dolayı bu özelliğe sahiptir. İnsanın kişiliği de çocukluğunda büyük oranda gelişimini tamamlar. Bu yüzden vefalı insanların çocukları bunu görüp öyle yetişir ve büyük oranla vefalı olur. Ayrıca vefalı insan iyi anılır, adı hep güzel cümlelerde geçer. “Falanca hanımın oğlu da gittiğinden beri hiç aramıyor” gibi cümlelerin kurulduğunu hepimiz duymuşuzdur. İşte vefalı insanlar bu konuma düşmezler. Hatırları olanlara hatırlarını verirler ve hatır elde ederler.

Saygı ve sevgi göstermek konusunda vefalı insanın bir sorunu yoktur. Arkadaşları, ailesi ve tüm çevresi içinde sevilip sayıldığı gibi kendisi de herkese öyle davranır.

Vefa İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

12 Yorum Yapılmış “Vefa İle İlgili Kompozisyon

  1. Çok güzel olmuş Vefa hakkında kompozisyon ödevime katkıda bulundu yazanın ellerine sağlık.

  2. Sizin sayenizde edebiyattan performans notum 95 geldi, sağolun. 10. Sınıfım, bu tür ödevi olan herkese tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

Top