Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mart 2018

Teknolojik Aletler Nelerdir

Teknolojik aletler nelerdir nerelerde kullanılır konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Günlük hayatımızda bir çok teknolojik alet kullanmaktayız bu nedenle teknolojik aletlerin günlük hayatımızda yeri ve önemi oldukça büyüktür.

Günlük hayatımızda iletişimde kullandığımız teknolojik ürünler: bilgisayar, telefon, radyo, fakstır.

Günlük hayatımızda yemek yapmak için ise fırın, ocak, bıçak, aspiratör, kaşık, su ısıtıcısı, tencere, mikser, rende gibi teknolojik aletler kullanmaktayız.

Günlük hayatımızda evlerimizde, elektrik süpürgesi, toz alma araçları, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi aletler kullanılmaktadır.

Günlük hayatımızda sağlık işlerinde röntgen cihazı, steteskop, tansiyon aleti, MR cihazı, işitme cihazı, diyaliz cihazları gibi teknolojik aletler kullanılmaktadır.

Günlük hayatımızda eğitim olanaklarını iyileştirmek amacıyla televizyon, bilgisayar, slayt makinesi mikroskop, saat, takvim, tepegöz, projeksiyon gibi teknolojik aletlere başvurulmaktadır.

Günlük hayatımızda ulaşım faaliyetlerini gerçekleştirmek için, otomobil, tren, gemi, bisiklet, motorsiklet, tramvay, otobüs, uçak, helikopter gibi teknolojik aletler kullanılmaktadır.

Günlük hayatımızda hayatımızı kolaylaştırmak amacıyla kullandığımız teknolojik aletler hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırmaktadır.

Teknolojik Aletler Nelerdir Teknolojik Ürünler Nelerdir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. maria dedi ki:

  teknolojik alet listesi için teşekkürler tam da istediğim gibi olmuş. bu aralar okulda en iyi ödevi ben yapıyorum, bu site sağ olsun. :)

 2. Eda dedi ki:

  Bu bilgiler çok işime yaradı 😗

 3. Anonim dedi ki:

  Güzel olmuş ehh idare eder

 4. serdar dedi ki:

  super bılgıler

Yorum Yaz

e okul