Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Nisan 2017

Spor Yapmanın Faydaları İle İlgili Kısa Yazı

Spor Yapmanın Faydaları İle İlgili Kısa Yazı

Spor Yapmanın Faydaları Hakkında Yazı hakkında bilgi kısaca, Spor Yapmanın Faydaları İle İlgili Kısa Yazı.

Sporun fiziksel ve ruhsal olumlu etkileri  bulunduğu çağımızda bilinen bir gerçektir. Fiziksel olumlu etkileri kas ve eklemlerin çalışması, dolaşımın hızlanması gibi sebeplerden ileri gelmektedir. Ruhsal gerginlik ve zihin yorgunlukları da sporla giderilebilir.

Sporla amatör olarak ilgilenilebileceği gibi profesyonel olarak da ilgilenilebilir. Kişisel zevk ve hobi adına spor yapanlar amatör olarak adlandırılabilir. Bunun yanı sıra spordan para kazanan ve bunu bir meslek olarak yapan insanlar da profesyonel sporcu unvanını alır.

Spor yapmayan kişiler spor yapanlara göre daha çabuk yorulurlar ve vücutları daha kırılgandır. Ayrıca spor yapan insanların her türlü işte daha verimli oldukları da gözlemlenebilir.

Spor yapan insanlar fiziki görünüş anlamında daha geç yaşlanırlar. Bu durum ruhsal olarak da kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Yani genç olmak fizyolojik ve psikolojik olarak ikiye ayrılırsa spor yapan insanlar iki türlü de gençtirler. Bunların farkında olup sağlıklı bir yaşam için spor yapmak da spor bilinci olarak adlandırılır.

Kilo sıkıntısı ve cilt güzelliği açısından spor yapanlar yapmayanlara oranla neredeyse hiç sıkıntı çekmezler. Böylece daha dinç ve güzel gözükürler.

Spor yapmak başlı başına bir düzen işidir. Bu sebepledir ki spor yapan insanlar hayatlarının her alanında düzenlidirler çünkü bunu bir alışkanlık haline getirmişlerdir. Ayrıca sporda her zaman takım ruhu kendisini hissettirir. Bu sebeple spor yapan insanlar yalnızlık duygusunu pek tatmazlar. Yalnız kaldıklarında ise kendilerini dinlerler ve daha huzurlu olurlar. Tüm yaş gruplarında bunlar geçerlidir.

Ayrıca spor yapabilen insan alkol ve sigara içmiyor veya bırakmış demektir. Çünkü alkol ve sigara tüketen bir insanın sporda belli bir yerden sonra ilerlemesi mümkün değildir. Zaten öfke ve sıkıntılarını sporla atan insanlar bu gibi bahanelerle sigara ve alkole yaklaşmayı manasız bulurlar. Sıkıntı ve öfkelerini güzel bir aktiviteyle attıklarından evlilikleri de daha sağlıklı yürür. Dinç ve dinamik gözüken bu insanlar sonraki kuşaklara rol model olurlar.

Spor Yapmanın Faydaları İle İlgili Kısa Yazı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları