Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

Yalan ve Bize Verdiği Zararlar Konulu Hikaye

Yalan ve bize verdiği zarar ile ilgili kısa hikayeler hakkında bilgi kısaca, yalan ve bize verdiği zararlar konulu hikaye.

Pelin ve Hülya hem okul hem de mahalle arkadaşıydı. Aralarından su sızmazdı. Ancak Pelin’in ailesinin durumu Hülya’nın ailesinden daha kötüydü. Bu sebepledir ki Pelin Hülya’yı her daim kıskanmıştı.

O gün okula hoplaya zıplaya giden iki arkadaş tam zil çaldığında sınıfa girer. Her sabahki gibi hocaları sınıfa günaydınlar diler ve sınıf da hocaya teşekkür eder. Hülya o gün yeni aldığı saatini ilk defa takarak okula gelmiştir. Öğretmen de bunu fark eder ve hayırlı olmasını diler. Hülya da hediyenin babası tarafından yeni alındığını ve kendisinin de çok beğendiğini söyler.

Hülya teneffüs zili çaldığında tuvalete gidecek olur. Gitmeden önce yeni saatini çıkarıp masanın üstüne koyar ve arkadaşı Pelin’e hemen geleceğini söyler. Pelin arkadaşı lavaboya gidince saati kapıp çantasına koyar. Hülya geri geldiğinde saati bulamaz ve çok üzülür. Pelin saati kimsenin aldığını görmediğini söyler. Hülya da doğal olarak öğretmenine durumdan bahseder. Öğretmen herkesin çantasını kontrol etmesini ister. Saat Pelin’in çantasından çıkınca çok utanır. Artık arkadaşının yüzüne bakamaz hale gelir. Yaptığı ayıbı fark eder ve bu yetmezmiş gibi sınıfa da rezil olmuştur. Bu çok iyi iki arkadaş bir daha görüşmezler ve yabancıymış gibi hayatlarına devam ederler. Sonuçta kaybeden ikisi olmuştur.

Yalan ve Bize Verdiği Zararlar Konulu Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. emre dedi ki:

  çok teşekkürler

 2. semanur dedi ki:

  bence de.

 3. semanur dedi ki:

  çok güzel teşekkürler.

 4. belgin dedi ki:

  Çook güzel çook beğendim tesekkurlerrr

 5. belgin dedi ki:

  Çook teşekürler 15 karne ödevini sizin sayenizde bitirdimm

 6. burcu dedi ki:

  çook beğendim 15 tatil ödevime cok yardimcı oldu

 7. burcu dedi ki:

  harika bayıldım coookk teşekkürler saolun

 8. beyza dedi ki:

  çok güzel saolun saulun çok mutluyum ödevim için lazım oldu

Yorum Yaz