Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri Nerelerdir

Marmara Bölgesinin Turistik Yerleri Nerelerdir hakkında bilgi kısaca.

Turizm açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan Marmara Bölgesi İstanbul şehrini de içermektedir. Bilindiği gibi İstanbul geçtiğimiz yıllarda Avrupa kültür başkenti seçilmiştir. Tarihi eserler açısından oldukça zengin olan Marmara Bölgesi her sene on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Yerebatan Sarnıcı, Kız Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Cami İstanbul’da gezilebilecek en güzel kültürel mekanlardır.

Truva Milli Parkı, Manyas Kuş Cenneti, Balıkesir’deki Kaz Dağları, Bilecik Söğüt’te ki Ertuğrul Gazi Türbesi, Çanakkale Abideleri, İznik Gölü, İznik Surları, Cumalıkızık evleri, İznik Sansanak Kanyonu, Oylat Kaplıcalı, Yeşil Türbe, Bursa Uludağ gibi turistik yerler ise Marmara Bölgesi’nde bulunan İstanbul dışındaki şehirlere ait doğal ve tarihi güzelliklerimizdir.

Turist denince sadece yurt dışından gelen misafirlerimiz algılanmamalıdır. Bizler de yurt içi turizmi yapabilir bu güzelliklerimizi gezmeye gidebiliriz.

istanbul-manzarası_dfgh

Marmara Bölgesinin Turizmi Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

6 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.