KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2013

2016 2017 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Üniversite öğrencileri için Kredi/Burs Başvuruları (yurt içi ve yurt dışı) 29 .07.2013 tarihinde başlayacak.

Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) burs ve kredi almak için başvuru yapan öğrencilerin burs başvuru sonuçları,kredi başvuru sonuçları 2016 2017 eğitim öğretim yılı başladıktan sonra açıklayacağını belirtti.

osymsinavanlari

KYK  milyonlarca üniversite öğrencisinin merakla beklediği burs sonuçları yine bir sürpriz yaparak burs sonuçlarını erken bir tarihte açıklayacağını belirtti. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi sonuçları 26 Kasım 2013 tarihinde açıklayacak.

KYK burs sonuçları açıklanma tarihi ne zaman belli olacak.

Kredi Yurtlar Kurumu KYK Kredi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanır Konusuyla İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

21 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

 • bahar

  istanbulda %50burslu okuyorum ve açıköretim okuyorum babam vefat etti annem yaşlı 9 kardeşiz ailenin durumu kötü ben çalışıp okulun bursunu topluyorum okul bur çıkmasına engel olur mu engel olursa cok sıkıntı çekerim

 • gmze

  Babam asgari ücretle çalışıyor. Annem çalışmıyor. 6 kardeşiz. Ablam üniversite son sınıf. Kyk bursu alıyor. Abim ve ben bu sene başlıyoruz üniversiteye. Kardeşlerimde ilkokulda okuyorlar. Arsamız yok. Çıkar mı sizce kyk ? Sıralamam da 1250.

  • gmze

   Ayrıca 2 tane arabamız var. Bide başka kurumlara başvursam burs için kyk’nın çıkmama olasılığı var mı acaba ? Birisi öyle bir şey söyledi. Kafam karıştı. Kyk’nın çıkmasını istiyorum. Başka kurumlara başvuru yapsam mı yapmasam mı kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

 • Sertaç

  Benim babam asgari ücret ile çalışıyor annem çalışmıyor üstümüze ne bir arsa ne bir mal mülk var. Sizce çıkma ihtimali nedir?

  • Fatma Gül

   Benim babamn üstüne 5 araba 4 ev 2 arsa ve 1 tane de devre mülk var. Bana bile geçen sene çıktı sana neden çıkmasın canım ;)

   • cansin

    ve sende aldın diymi fatma gül.Allah gözünü doyursun.kaç yetimin öksüzün hakkına girmişsin.
    sizin gibi açgözlülerin yüzünden çok ihtiyaç sahibi alamıyor.neye göre veriliyor bu burslar acaba bu ülkede.

 • tülay

  oğlum için baivurduk.anne baba boşanmış.baba çalışmıyor ben yetim maaşı alıyorum ve asgari ücretle bi işyerinde çalışıyorum.üstüme kardeşlerimle hisseli 2 arsa ve bir ev var kendi adımabişey yok yani.acaba oğluma burs çıkarmı?

 • Gülseren Bayer (KYK Tecrübelisi)

  Anne babanızın çalışıp çalışmadığını, üzerine arsa arazi olup olmadığını ve bir de okuyan kardeş sayınızı yazın sizlere burs çıkıp çıkmama ihtimalini yorumlayayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.