Özür Grubu Atama Başvuru Ekranı ve Kontenjanları 2013 MEBBİS

Özür grubu atama başvuruları bugün başladı. Öğretmenlerin sağlık, eş ve öğrenim durumu özür grubu tayinleri için ikinci adım yani okul seçme tercih yapma başvuruları başladı. İlk basamak başvuruları 16 Ağustos’ta sona eren özür grubu atamalarında ikinci basamak başvuruları için MEBBİS başvuru ekranı kullanılacak. Özür grubu kontenjanları belirlendi, Milli Eğitim Bakanlığı MEB personel birimi başvuruları almak için özür grubu atama başvurularını açtı. Aşağıdaki linkten MEBBİS bilgilerinizle giriş yaparak başvurunuzu onaylayabilirsiniz.

Eş, Sağlık Öğrenim Özrü Başvuruları MEBBİS (20-23 Ağustos 2013)

ozurgrubuOldukça yoğun geçen ve 16 Ağustos’ta sona eren öğretmenlerin özür grubu atama başvurularında en heyecanlı adım olan tercih aşaması yani 2. aşama başvuruları başladı. Özür grubu atama kontenjanlarını bekleyen öğretmenlerin il Milli Eğitim Müdürlüklerinden yayınlanması gereken bu kontenjanları beklemelerine gerek yok. Zira, MEBBİS başvuru ekranından açık olan ve tercih yapabileceğiniz bütün kurumları görebilmektesiniz.

MEBBİS Özür Grubu Başvuru Ekranı İçin Tıklayın

Özür Grubu Atama Kontenjanları Yayınlandı Tıkla

Özür grubu tayin başvuruları 20-23 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Atama sonuçları ise 2 gün sonra belli olacak.

2013 Özür grubu Atama Başvuru Ekranı ve Kontenjanları İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

30 yorum

 1. arkadaşlar mebbis kendi sayfamda seçtiğim okulların kurum kod. girdim yan tarafta okul ismi çıktı böylece 25 tercih bitti başvurumu kaydettim.Okul onayladı ve çıktı aldı.Bu işlem 22 ağustos saat 4 sıralarında bitti.Bir sıkıntı olmadı.kurum kod dikkatli yazın ve başvuruyu kaydetmeyi unutmayın.

 2. arkadaşlar ben tercihleri yaptım okul müdürü de onayları
  onaydan sonra yaptığım tercihler pasif hale geçti işlemi bitirdim ancak
  akşam tekrar müracaat sayfasına girdim pasif olan tercihlerimin yerleri bomboş sanki hiç tercih yapmamışım gibi tekrar da yapılmıyor boş yerler pasif halde
  böyle durumla karşılaşan varmı

  • allah sabır versin,bizde aynı duruma düştük.yaptıklaırımız olmadı.tekrar yapmaya başladık.bu kezde tek tercih kaydetti.dolayısıyla kime muraacat etmşisek düzeltme yapılamadı.tek tercihle onayladı.iyiki puanımız yüksek.yinede şeytan oyunu severmiş bizdez 1 puan yukarıda biri tercih ederse açıkda kaldık

 3. tercih bölümü açılmıyor birdefa açabildim kurum kodu girdim ancak yandaki kutucukta tercih listesinde böyle bir kurum yr almamaktadır diyo tercih yapmayı başaran arkadaşlar varsa yardım lütfen

   • maalesef bende sadece il dışı açılıyor. il içi sıra bilgisini tıkladığımda il içi eş özrü açılıyor, tıkladığımda da sayfa hata veriyor.ayrıca mebbiste sağda sadece il dışı özrü ataması var( yeni başlığı altında)

   • bende tercih sayfası bir türlü açılmıyor. 1.aşama bilgileri görünüyor sadece. sanırım sistemin her ikisini de açması lazım ama maalesef sistem hatası var.tercih kısmı ekranda görünüp hemen kayboluyor.

 4. Okul kontenjan 170
  Kayıt olan öğrenci sayısı : 168
  Okul boş kontenjanı : 2
  Kayıt hakkı kazanmış öğrenci sayısı : 7
  Sonrada Yedek sırası bekliyor diyor olurmu sizce ???
  Yedek sıram 11

 5. evet arkadaşlar ikgm meb sayfasından kontenjan listesini indirdim ve ordan tayin isteyeceğim okulların kurum kodlarını kopyala yapıştır yaptım tercih listeme ve kaydettim sanırım oldu siz de öyle yapacaksınız sanırım hepimize hayırlı olsun.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.