Karın Ağrısı Nasıl Geçer

Şiddetli karın ağrısını kesmek için ne yapmak gerekir, Karın ağrısı nasıl geçer

Karın Ağrısını Nasıl Keserim

Günlük yaşantımızda birden bire başımıza gelen karın ağrıları çoğunlukla bir hastalık habercisi olarak görülür. Durup dururken şiddetli bir şekilde oluşan karın ağrılarında ise hiç vakit kaybetmeden hemen bir hekime başvurmak gerekir.

faranjit

Karın ağrıları herkesin başına sıklıkla gelen rahatsızlıklardandır. Yemeği fazla kaçırma, sindirim bozuklukları, regl sancıları gibi pek çok sebepten kaynaklanabilen karın ağrıları, bir haftadan fazla sürdüğünde mutlaka bir hekime başvurmak gerekir. Akut karın ağrılarının ardından yaklaşık 12 saat sonra hasta mide bulantısı ve kusma şikayetinde olabilir. Bunlar genellikle bağırsak tıkanıklığının göstergesidir.

Bağırsak ve  mide rahatsızlıkları; böbrek taşı, üriner hastalıklar, şeker ve tansiyon , böbrek üstü bezleri, adet sancısı, kan hastalıkları vb. hastalıklar sebebiyle ortaya çıkabilir.
Karnın sağ üst bölümünde meydana gelen ağrılar; karaciğer, safra kesesi yolları ve ülser sorunlarından ortaya çıkabilir. Karındaki sol üst kısımda dalak, pankreas ve aort damarı hastalıklarından da kaynaklanabilir. Göbeğin üzerindeki ağrıların sebebi  ise yemek borusu ve mide ile 12 parmak bağırsağı olabilir. Veya bu durum reflü ile gastriti düşündürebilir.Ağrı karnın sol tarafında hissediliyorsa yumurtalık sorunu, kalın bağırsak sorunu, idrar sorunları, dış gebelik yada apandisit sorunlarını  ihtimaller arasına almak gerekir.Uzmanlar hastakları karın ağrısı konusunda uyarıyor. Karın ağrısı şikayetlerinde bir hekime danışmadan ilaç almayın. Hafif şiddetli ağrılarda ise tost yemek ya da elma suyu içmek faydalı olabilir.

Karın Ağrısı Şikayetleriniz İle İlgili Aşağıdan Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

4 yorum

  1. benim şikayetim sağ yumurtalığım ağrıyor ve şittetli karnıma ağrısı vuruyor daha önce doktora göründüm kum dediler bu ağrı karna vururmu saygılarımla

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.