Jules Verne Aya Yolculuk Özet Kısa

Jules verne aya yolculuk kitap kısa özeti hakkında bilgi kısaca, Jules verne aya yolculuk özet kısa

Jules Verne Dünya Edebiyatı’na muhteşem hayal gücüyle yazdığı çok keyifli bir eser kazandırmıştır. Temel olarak bilim kurgu türünde sayılabilecek Ay’a Yolculuk, bu türde yazılmış ilk eserlerden biridir. Ay’a Yolculuk’ta anlatılan olaylar dizisi Amerikan İç Savaşı’nda topçu olarak görev yapan bir grup insanın savaş 1865’te bittikten sonra iş bulamamaları ve başkan Bay Barbicane’in ön ayak olması ile Ay’a ulaşabilecek bir mermi yapmak için çalışmaya başlamaları ile alevlenir.

Ay’a ulaşan mermi üretilmesi düşüncesi tüm dünyada duyulur. İnsanlar mermi ile Ay’a ulaşmayı düşünürler ve bunun için merminin içine girmek isteyen gönüllüler ortaya çıkar. Kendi hallerinde olan bu insanların düşünceleri dünya için çok önemli bir hale gelir ve büyük bir proje olur. Kitap gerçek dünyada Ay’a ulaşılmadan 150 yıl kadar önce yazıldığı için çok çarpıcı bir eser olarak anılmaktadır. Jules Verne edebiyat ve bilimin sentezini yapmış, bunu da kitapta okuyuculara çok güzel yansıtmıştır. Bu nedenle de tarihin en önemli yazarlarından biridir.

Jules Verne Aya Yolculuk Özet Kısa Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

32 yorum

  1. ben kıtaptan hıcbır sey anlamadım ıcın baktım projem ıcın ama ıstedıgım gıbı olmadıgı ıcın yazmadım ben kıtabın ozetını ıstedım ama baska bısey cıktı???????????????????

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.