Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Nisan 2018

Işık Kirliliği Doğal Hayatı Nasıl Etkiler?

Aşağıda ışık kirliliği doğal hayatı nasıl etkiler kısaca olarak ele alacağız.

Çevre sorunlarının başında, çevre kirlilikleri bulunmaktadır. Çevre kirlilikleri daha çok beşeri faaliyetler nedeniyle oluşmaktadır. Toprak kirliliği, su kirliliği, hava kirliliği, ses ve ışık kirliliği çevre kirlilikleri arasında bulunmaktadır. Işık kirliliği günümüzde en çok yaşanan kirlilikler arasında bulunmaktadır.

Işık kirliliği doğal hayatı etkilemektedir. Işık kirliliği nedeniyle göçler yaşanamamaktadır. Işık kirliliği nedeniyle küresel ısınma yaşanmaktadır. Işık kirliliği nedeniyle atmosferik faaliyetler gerçekleşememektedir. Işık kirliliği nedeniyle yakın uzay gözlemleri yapılamamaktadır. Işık kirliliğinin yaşanmasını önlemek için ışık sarfiyatında israfın önlenmesi gerekir. Aydınlatma teknolojilerinin çevreye uygun olarak gerçekleşmesi gerekir. Işık kirliliğinin önlenmesi için çevre çalışmalarının da hassasiyetle yapılması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ceren dedi ki:

    Işık kirliliği doğal hayatı her çevre kirliliği gibi olumsuz etkiler. Çünkü gereksiz ışıklar hem biz canlılara zarar verir. Hemde bitkilerin gelişimini kötü etkiler. Bu yüzden ışık kirliliğine hiç birimiz neden olmamalıyız.

Yorum Yaz

e okul