Hikmet Çolak Kimdir

atmosferin katmanları

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRÜLÜĞÜNE HİKMET ÇOLAK ATANDIMilli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü, 30 Aralık 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan üçlü kararnameyle belli oldu. Mesleğine kaymakam olarak adım atan, Sayın Dinçer’in Başbakanlık müsteşarı olduğu dönemde özel kalem müdürlüğünü yapan, daha sonra Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne atanan Hikmet Çolak, bugün itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

Hikmet ÇOLAK kimdir?

1992 yılında Trabzon Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Hikmet Çolak, girdiği kaymakamlık sınavında da başarılı olarak 1998 yılında Eskişehir Han Kaymakamlığı’na atandı. 2000-2002 yıllarında Rize İkizdere Kaymakamı olarak görev yapan Çolak, Aralık 2002-Haziran 2003 arasında Abdullah Gül’ün, sonrasında ise Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer’in Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı.

Hikmet Çolak Kimdir , Hikmet Çolak Hakkında Bilgi , Hikmet Çolak Hayatı Biyografi , Milli Eğitim Bakanlığı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hikmet Çolak

30 Aralık 2011

8 yorum

  1. Eğitimde bir çok sorun varken öğretmen ders ücretleriyle uğraşılmasının pek adil bir yaklaşım olduğunu düşünmeyerek yazıma başlamak istiyorum.bir öğretmen ders için okulda hazır bulunacak. son dönemde rapor alan öğrenciler gelmemiş olacak ancak öğretmen yine rapor alan bir başka sınıfın öğrencilerinin gelip gelmediğini bir başka dersle bekleyecek. tekrarında öğrencilerin olmadığını görecek.öğrencilerin olmamasına rağmen ders saatini beklediği için okulu da terk edemeyecek.öğretmen sadece ders için mi var? doğruları söylemekte bir öğreticilik örneği değil mi?bugün emeğinin karşılığını alamayan bir çok öğretmen var.bugün ücretli öğretmenleri düşünelim.kar tatilinde yeni alınan kararlara göre öğretmenlerin ücretleri kesilmeyecekmiş.peki ücretli öğretmen öğretmen değil mi?öğretmenlik mesleğini icra eden kişi vicranıyla iş yapmalı.başlarda bulunan kişiler de ellerini vicdanlarına koysunlar.adalet gerekli.zaten üç kuruşla geçinen ücretli öğretmenlerin aldıkları ücretlere alınan kararlarla mani olmasınlar.vekil öğretmenlik yapan öğretmenler de alınan kararları takip etsinler adaleti ve doğruyu arasınlar.eğitim sürecinde yapılan yenilikler yeni sorunları elbette doğuracak.ancak sorunların üzerine adil olmayan sonuçlar eklenirse kişileri de yıpratacak. yaptıkları işten soğutacak.kişiyi etkileyecek olan sorun kamuya da zarar verecek.sizler aldığınız kararlarla kamu vicdanının sesi olun.

  2. SAYIN HİKMET ÇOLAK İLK HAYIRLI RAMAZANLAR DİLEYEREK BAŞLAMAK İSTİYORUM. Üç gündür kalplerimiz son sürat çarpıyor. bu kadar yıkıma ve heyecana nasıl dayanabiliriz onu bilmiyorum ama şunu iyi biliyorum ve RABBİM her zaman haklıdan yanadır. bizim durumuza ALLAH hiç kimseyi düşürmesin.İlk önce gelen eksik netler , düşük puanlar, sonra sırlamalar öbür tarafta 8, 9 yıllık mezuniyet sürelerimiz .bize bi yardım eli ne zaman uzatılacak ne zaman öğretmen olacağız bu sorularımıza cevap almak için önce RABBİME sonra size sığınıyoruz atama beklemekten sağlığımız bozuldu BİZ GÖRSEL SANATLAR RESİM ÖĞRETMENLERİYİZ lütfen bu çarpık düzeni artık düzeltin size yalvarıyoruz. müzik ve beden eğitimi atanıyor güzel rakamlarla BİZE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYOR da niçin bize dönülmüyor. lütfen artık dayanacak gücümüz kalmadı ben öğrencilerimi her gün rüyam da mı göreceğim.Öğrencileri mi istiyorum, zil sesi istiyorum , eylülde okunan istiklal marslarını ağlayarak karşıdan dinlemek istemiyorum. dışarıya çıkıp eşin dostun yüzüne bakamıyorum boşuna çalışıyosun diyenlerden kaçıyorum kaç gündür, telefonlara bakamıyorum, utancımdan geri zekalı muamelesi görüyoruz.lütfen yardım edin kapınızdan geri çevirmeyin bizi biz sizleri destekledik lütfen siz de bizi destekleyin. çocuğum, ailem herkes merakla beklediler bu yıl olacak diye umutlarımız yine kapıdan boynunu büküp dönüp gitti.bu durumun ne kadar acı olduğunu anlayabilmeniz dileğiyle ve 2000 kotenjan vermeniz umuduyla, vicdan kapılarınızı açmanız beklentisiyle hayırlı günler.DİNLEDİĞİNİZ İÇİN ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM YARDIMCINIZ OLSUN. AYŞEGÜL ERGÜN MANİSA / SALİHLİ

    • arkadaşım uyduruk bölümlere gitmeseydiniz. Matematik ve bilişimciler TIP fakültesi puanı yaparak üniversite kazandı.kpssden 90 alıyor ve şırnağa gidiyorlar.buna kim dur diyecek?? otur evinde resmini yap.

    • arkadaşım uyduruk bölümlere gitmeseydiniz. Matematik ve bilişimciler TIP fakültesi puanı yaparak üniversite kazandı.kpssden 90 alıyor ve şırnağa gidiyorlar.buna kim dur diyecek?? otur resim yap..

  3. Bir önceki yorumumu yayınlamamınızı rica ediyorum birraz sinirli bir şekilde yazmıstım belkide haketmiyodur bunları bekleyip görecegiz bakalım haklarımızı iade edeceklermi

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.