Günlük Yaşamamızda Kullandığımız Eşyalar Hangi Maddelerden Yapılmıştır

Pazar, 2 Ekim 2016, 10:57 | Eğitim Dünyası | 8 Yorum

Günlük Hayatımızda Kullandığımız Eşyalar Nelerden Yapılır, Günlük Yaşamamızda Kullandığımız Eşyalar Hangi Maddelerden Yapılmıştır

Günlük hayatta kullandığımız eşyaların yapıldığı maddeler genellikle eşyanın kullanım amacına göre belirlenir. Örneğin elbiselerimizin bizi sıcak tutmasını isteriz bu nedenle giyişiler pamuklu i kumaş ve iplikten yapılır. Evimizin ısınması ve aydınlanması için gerekli olan pencereler camdan imal edilir. Mutfak dolaplarımız ahşaptan imal edilir çünkü ahşap hem sağlıklı hem de dekorasyon açısından şekil verilmesi kolay bir maddedir. Otomobiller sac adı verilen bir maddeden üretilir. Çünkü sac hem hafif hem dayanıklıdır, böylece otomobiller hızlı hareket edebilir. Mutfak malzemeleri ve çarşı pazarda kullandığımız poşetler plastikten yapılmakla birlikte son yıllarda plastiğin zararları konusunda bilinçlenilmesi sayesinde artık bu eşyalar daha sağlıklı maddelerden yapılmaya başlanmıştır. Yine demir de hem ev eşyalarında hem de günlük hayatta kullandığımız pek çok üründe kullanılan bir maddedir.

Günlük Hayatımızda Kullandığımız Eşyalar Hangi Elementler Olabilir Konusu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

8 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Günlük Yaşamamızda Kullandığımız Eşyalar Hangi Maddelerden Yapılmıştır"

 1. meryem diyor ki:

  bence bişey yazmıyor ama ben beğenmedim daha açıklayıcı olmaları gerekiyordu

 2. muzaffer diyor ki:

  çok beğendim ama öğretmenden kaç alacağım

 3. eylül diyor ki:

  ben beğenmedim

 4. nehir diyor ki:

  evimizdeki eşyalar hangi maddeden yapıldı

 5. Banu diyor ki:

  Aşağıdakilerin ikisinide ben yazdım çünkü bu siteye bayılıyorum.

 6. Banu diyor ki:

  Sağolun çok işime yaradı .

 7. hshshshshsd diyor ki:

  Çok teşekkür ederim sayenizde 100 aldım.Artık hep bu siteye gireceğim.

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar