Facebook Hesap Silme

Facebook Hesap Silme Resimli Anlatım 2013, Facebook Hesap Silme Nasıl Yapılır

Facebook Hesabı nasıl silinir ? Facebook hesabını dondurmayı daha önceki yazımızda aktarmıştık. Hesap dondurma, facebooktan geçici bir süre uzaklaşmak ve bu sırada hesabı geçici bir süre için bloke etmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bu sayede hesabınızı istediğiniz zaman pasifleştirip istediğiniz zaman aktif hale getirebilirsiniz.

facebook hesap silme

Facebook Hesap Kapatma

Bunun yanı sıra Facebook hesabını tamamen silme yöntemi de bulunmaktadır. Bunun amacı, kişinin facebook hesabının geri döndürülmeyecek biçimde veritabanından kaldırılmasıdır. Dikkat edilmesi gereken husus, bir daha hiçbir bilginin geri döndürülmeyecek biçimde silinecek olmasıdır. Ancak yine de hesap silme işleminde belli bir bekleme süresi vardır. Eğer bu işlemi yaparsanız hesabınız veri tabanından hemen silinmez. Size 14 günlük bir bekleme süresi tanınır. Bu süre içinde Facebook’a geri dönmek isterseniz tıpkı hesap dondurmada olduğu gibi tekrar hiçbir bilginizi kaybetmeden dönüş yapabilirsiniz. Fakat on dördüncü günden itibaren Facebook’a tekrar girmek isterseniz eski profilinizle giriş yapma şansınız kalmayacaktır. Çünkü iki haftanın sonunda hesap tamamen silinir.

Silme işlemini yaparsanız, tıpkı açtığınız facebook profili gibi kurduğunuz grup ve sayfalar da sistemden geri dönüşü olmayacak şekilde silinir. Tek şart şu: 14 gün boyunca hesabınıza girmemek. Şimdi adım adım facebook hesap silme işlemini uygulayalım:

–        Silmek istediğiniz hesabınızın oturumunu açın.

–        Sonra adres çubuğuna http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account adresini kopyalayıp buradan giriş yapın.

–        Ekranda çıkan “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

–        Karşınıza “Facebook hesabınız kalıcı olarak silinsin mi?” sorusu çıkacak. Buradaki alanları doldurduktan sonra tamam tuşuna tıklayın.

–        Bu işlemden itibaren 14 gün sonra hesabınıza giriş yapmazsanız facebook üzerinden tamamen silinmiş olacaktır.

Facebook Hesap Silme Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.