Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2022

Kar Yağışı Ne Zaman Bitecek

Şubat 2019 kar yağışı ne zaman bitecek? Kar yağışı hangi illerde etkili olacak? Hangi illerde kar tatili var? Kar yağışı ne kadar sürecek? Detaylar haberimizde.

Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgası yurdumuzu esir aldı. Özellikle İstanbul’da kar yağışı büyük trafik kazalarına ve trafik sorununa davetiye çıkardı. Ancak meteorolojiden gelen son bilgilere göre yağış önümüzdeki günlerde şiddetini arttırarak devam edecek. Büyükşehirlerde oturanların daha dikkatli olmaları öneriliyor.

İstanbul’da don ve tipi önümüzdeki hafta da devam edecek. Kar yağışı olduğu için aşırı soğuk bir hava yok. Sıcaklıklar gündüz ortalama 4-6 derece arasında değişiyor. Ancak geceleri sıfırın altına düşüyor ve insanları oldukça üşütüyor.

Sadece İstanbul değil, yurdun dört bir yanında kar yağışı etkisini gösteriyor. Özellikle doğu ve güneydoğuda pek çok köy yolu ulaşıma kapandı. Bazı şehirlerde okullar bir iki gün arasında tatil edildi. Hastalar ambulans beklerken zor durumda kaldı.

Meteorolojiden gelen bilgilere göre yarın Karadeniz’de etkili bir kar yağışı görülecek. Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun, Amasya ve Tokat’ta kar yağışı etkili olacak. Ayrıca bu bölgede çığ tehlikesi de mevcut.

Yine aynı gün Doğu Anadolu’da Van, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt, Batman, Iğdır ve Hakkari’de yoğun kar yağışı etkisini gösterecek. Tipi büyük ölçüde etkili olacak ve hava sıcaklıkları mevsim normallerinin daha da altına düşecek. Bu şehirlerde oturan vatandaşlarımızın şimdiden önlem almalarını tavsiye ediyoruz.

karyağışı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz