Eli Açık Deyiminin Anlamı

Geçmişten günümüze kadar atalarımız yaşantıları ve deneyimleri sonucu bir çok atasözünü insanlığa kazandırmışlardır. Ayrıca insanların günlük hayatta kullandığı cümleler kalıplaşmış söz öbekleri haline gelmiştir. Bu yazımızda sizlere eli açık olmak deyiminin anlamı konusunda açıklama yapacağız.

İnsanlar günlük hayatta belli bir maddiyat seviyesine ulaşabilmek için çalışıp helal yollardan para kazanmaya çalışır ve böylece kendisinin ve ailesinin geçimini sağlar, bununla birlikte de hedeflerine ulaşabilmek için farklı şekillerde yatırım ve birikim yapar.

Bazı insanlar yurt dışına gitmek için, okuyabilmek için, tatile gitmek için, istediği bir şeyi almak için ve benzeri amaçlar için kendine hedefler koyar ve çalıştıklarında para biriktirirler kimi insanlar da hedefleri olmasa da “kötü gün” parası olarak biriktirirler. Ancak öyle insanlar vardır ki ne kadar çalışsalar da birikim yapmazlar ve ellerinde avuçlarında ne varsa harcarlar. İşte böyle insanlar için “Eli açık olmak” deyimini kullanılmaktadır.

Eli Açık Olmak Ne Demektir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.