7:04 pm - Perşembe Mart 23, 2017

Elektrik Olmadan Önce İnsanlar Nasıl Yaşardı ve Neler Yapardı

Pazartesi, 10 Şubat 2014, 8:13 | Genel | 14 Yorum

Elektrik olmadan önce insanlar nasıl yaşardı hakkında bilgi kısaca özet, Elektrik olmadan önce insanlar nasıl yaşardı ve neler yapardı

Elektriğin olmadığı dönemlerde hava karardıktan sonra etkili bir aydınlatma aracı yoktu. İnsanlar çevreyi aydınlatmak amacıyla gaz lambası ve mum gibi araçları kullanırlardı. Elektriğin olmadığı dönem de teknoloji de bugünkü gibi gelişmiş olmadığından telefon, radyo gibi iletişim araçları da bulunmuyordu. Haberleşmek için mektup gibi yolları kullanan insanlar elektriğin ve elektrikle çalışan telefon, bilgisayar, radyo, televizyon gibi araçların icadından sonra bu teknolojik araçlarla iletişim yolunu tercih etmeye başladılar. Bugün hayatımızı kolaylaştıran birçok alet o günlerde bir hayalden ibaretti. Elektronik aletlerin olmadığı bir dünyada yaşamak zorunda olmak da hayatlarını son derece zorlaştırıyordu. Bugün ise sadece haberleşme araçları değil evimizde kullandığımız birçok alet de elektrikle çalışmakta ve hayatı bizim için kolay kılmakta.

Tabi elektronik aletlerin olmadığı dönemlerin de bazı güzellikleri vardır. Elektrik yokken insanlar akşamları bir mumun etrafında toplanıp masallar anlatırlar, birbirleriyle daha çok iletişim kurarlardı. Hava karardıktan sonra yapacak pek bir şey olmadığı için güneş ışığı çok kıymetliydi ve erken yatıp güneşle birlikte kalkarlardı. Telefon gibi haberleşme araçları yerine mektup yazarlar ve duygularını yazıya dökerlerdi. Ancak yine de elektriğin olmadığı zamanlarda yaşamak bugünkünden çok daha zordu.

Elektrik Olmadan Önce İnsanlar Nasıl Yaşardı ve Neler Yapardı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

14 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Elektrik Olmadan Önce İnsanlar Nasıl Yaşardı ve Neler Yapardı"

 1. Merhaba dedi ki:

  Bence çok güzel Tebrikler 😊😊

 2. dilek dedi ki:

  Odevime cok yardimci oldunuz sagolun

 3. yağmur dedi ki:

  adınız ezik demek günah bilmiyon mu bilmiyosan müslüman değilsin

  • ecm dedi ki:

   saçmalamayın.neden herkes bu şeyleri dine bağlıyor? Biz günahı, günah olduğunu bilmeyen bir insan günaha girmez !!!!

 4. ceyda dedi ki:

  Gayet güzel idare eder…

 5. gfghjk dedi ki:

  elektriğin olmadığı dönemlerde insanlar yaşamlarını nasıl sürdürüyorlardı acilllllllll lütfennnnnnnnnn

 6. zeynep dedi ki:

  tesekkurler odevime yardımcı oldunuz

 7. Adınız ... dedi ki:

  kötü site ezikler

 8. inci dedi ki:

  tam istediğim gibi

 9. şilan dedi ki:

  istediğim bu değil ama güzel fikirlerle yazılmış

Yorum Yazın