Dikkat Eksikliğine Ne İyi Gelir

Dikkat Eksikliğine İyi Gelen Besinler Hangileridir

Dikkat eksikliğine ne iyi gelir

Dikkat eksikliği çocuklarda çok yaygın görülen bir sağlık sorunudur. Özellikle okula yeni başlayan çocukların kendilerini derse dikkatlerini yoğunlaştırma konusunda oldukça sıkıntı yaşarlar. Dikkat eksikliğinin en önemli sebebi yetersiz beslenmedir.Dikkat Eksikliği strese, yorgunluğa, vitamin ve mineral eksikliğiyle paralel olarak ortaya çıkabilir.

albert einstein

Dikkat Eksikliğini önlemek için tüketilmesi gereken besinler;

Tonbalığı, pisi balığı, alabalık, dil balığı gibi  omega 3 yağ asitleri ve yüksek çinko içeren besinler tüketilmelidir. Keten tohumu, ceviz ve kanola yağı zengin omega 3 bakımından içeriğine sahiptir. Kabak çekirdeği, az yağlı dana eti, susam ve tahin ile yer fıstığı zengin çinko içerdiğinden bu besinleri mutlaka çocuklarınızın tüketmesini sağlayın.

Dikkat eksikliği sorunu yaşayanlar yüksek şekerli kola, şekerleme, tatlı gibi gıdalar tüketmemeli bunların yerine mineral ve vitamin bakımından zengin, yüksek besin değerleri taşıyan sebzeleri tüketmeleri gerekmektedir. Sebze ve meyveler de vitamin, mineral eksikliğinden kaynaklanan dikkat eksikliği sorununu aşmada önemli besinlerdir.

Dikkat eksikliğine iyi gelen yiyecekler besinler hakkında sorularınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

16 Yorum Yapılmış “Dikkat Eksikliğine Ne İyi Gelir

 1. arkadaşlar yorumlarınızı yazarken dikkatli olun kötü şaeyler yazmayın sizde dikkat edin sitenize

 2. güzel gibi bir site ama çok daha iyileri de var daha çok bilgi yüklerseniz işe yarar şeyler daha iyİ olur bence bu benim fikrim

  1. Evet haklısınız , ben türkçe öğreniyorum !
   Siz eğer başka bir güzel site bilirsin , paylaşabilir misin bana ?
   Teşekkür ederim 😊

 3. gerçekten güzel bir site. Bilemediklerimde yardımcı oluyor ya da merek ettiğim şeylere… TEŞEKKÜR EDERİM

Bir Cevap Yazın

Top