12:32 am - Pazar Mart 26, 2017

Çevrenizdeki Kişilere Karşı Göstermeniz Gereken Olumlu Davranışlar Nelerdir

Salı, 21 Şubat 2017, 23:21 | Eğitim Dünyası | 1 Yorum

Çevrenizdeki kişilere karşı göstermeniz gereken olumlu davranışlar nelerdir hakkında yazı. Çevrenizdeki kişilere karşı göstermeniz gereken olumlu davranışlar nelerdir

Toplumdan bir insan olarak etrafımızda yaşayan insanlara karşı iyi davranışlar sergilemeliyiz. Bu toplumda insanların beraber yaşayıp gitmesi için gereken bir davranıştır. Kişiler beraber yaşayabilmek için birbirlerine anlayışlar yaklaşmalı ve diğer insanların haklarını çiğnememelidir.

Etrafımızdaki insanlara karşı saygılı davranmak ilk olarak yapmamız gerekenlerdendir. Kişiler sadece böyle yaparlarsa birbirlerine karşı anlayışlı olabilirler ve beraber yaşayabilirler. Ek olarak da toplu olarak yaşanan yerlerin ortaklaşa kullanıldığını aklımızdan çıkarmadan doğa ve çevremizi temiz tutmalıyız ve başkalarının haklarına saygı göstermeliyiz.

Yararlı bir insan olarak da etrafımızdaki insanlara karşı güler yüzlü ve anlayışlı olmalı, o insanlar ile ilgili iyi düşünmeli, onlara saygılı davranmalı ve beraber yaşayabilmek için olumlu davranmalıdır.

Çevrenizdeki kişilere karşı göstermeniz gereken olumlu davranışlar nelerdir hakkındaki yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Çevrenizdeki Kişilere Karşı Göstermeniz Gereken Olumlu Davranışlar Nelerdir"

  1. melis dedi ki:

    Ben bu ödevi beğendim çünkü öğretmen 100 verdi.

Yorum Yazın