Astronot Olduğunuzu ve Bir Roketle Uzaya Fırlatıldığınızı Düşününüz Uzayda Nasıl Bir Yaşamınız Olurdu?

Bu yazımızda astronot olduğunuzu ve bir roketle uzaya fırlatıldığınızı düşününüz uzayda nasıl bir yaşamınız olurdu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Astronotlar, uzay alanında çalışmalar yapan ve teknik destek de sağlayarak önemli araştırmaların gerçekleşmesinde etkili olan kişilerdir. Yüksek fizik, kimya, matematik vesaire bilgisine sahip olarak astronot olmaya hak kazanmış kişiler olarak göreve getirilirler. Astronot olan kişiler, roketlerle uzaya fırlatılır ve görevleri başlar.

Astronot olan ve uzaya fırlatılan bir kişi için roket içinde kapsül hayatı başlamış olur. Hazır besinlerle besin ihtiyacı giderilmekte, özel arıtım sistemleriyle dışkılar paketlenmektedir. Görev boyunca astronotlar, emirlerin dışına çıkamazlar. Sürekli olarak bilimsel hesaplamalar yaparak araçların doğru çalışmasını sağlarlar. Sadece makineler ve birkaç insan vardır.

1 yorum

  1. Benim hayalim astronot olmak. Bunun için o kadar çalışıyorum, hayal kuruyorum ki… Acaba bir gün roketle uzaya fırlatıldığım günü görebilir miyim ? Ne güzel bir hayal Allah’ım

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.