Alışkanlık İle İlgili Yazı

Alışkanlık Hakkında Bilgi, Alışkanlık İle İlgili Yazılar kompozisyon

 

Alışkanlık hakkında Kompozisyon

Alışkanlık, kişinin uzun zamandan beri yapmaya devam ettiği, yapmadığında kendini kötü hissettiği davranışlardır. Alışkanlıklar iyi olabileceği gibi kötü alışkanlıklara da rastlamak mümkündür.

İyi alışkanlıklar insana fayda sağlar ancak kötü alışkanlıkların pençesine takılan insanlar ne yapsalar buradan kurtulamaz; hayatı kendilerine zehir ederler.
Kötü alışkanlıkları birden terk etmek çok zordur. Çünkü kişi artık onun bağımlısı haline gelmiştir. Bunları birden değiştirmek yerine yavaş yavaş yerlerine olumlu davranışlar koyarak değiştirmeye çalışmak gerekir.

Sık sık insanların başkalarının alışkanlıklarından şikayet ettiklerini duyarız. Oysa başkalarını eleştirmeden önce dönüp kendi hayatımıza bakmalıyız. Neticede herkesin hayatında engel olamadığı birtakım alışkanlıklar vardır ve bunları değiştirmek sanıldığı kadar kolay değildir.

Alışkanlık ile ilgili yazı ve Alışkanlık ile ilgili bilgi hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

25 Yorum Yapılmış “Alışkanlık İle İlgili Yazı

  1. teşekkür edrim yazana. onun sayesinde türkçe hocası bana kızmadı yazanın ellerine sağlık saol ya.

    1. öncelikle adaş olmamız beni sevindirdi. fikrine katılıyorum. güzel yazı ama iyi alışkanlıklar ve kötü alışkanlıklar olarak ayırsalardı çok daha iyi olurdu bence.

Bir Cevap Yazın

Top