Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Nisan 2017

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

24 kasım öğretmenler günü ile ilgili yazı örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz umarız yardımcı olur.

Öğretmenlik mesleği mesleklerin içerisinde kutsal bir meslektir. Çünkü öğretmenler, çocukları bir hamur misali yoğurur ve şekillendirir.

Öğretmenler, geleceğimizin mimarlarıdır. Öğretmenler, gelecek kuşakları eğitir ve şekillendirir bu nedenle öğretmenlerin eğittikleri çocukları geleceğimize bir meşale gibi ışık tutacak olan ve geleceğimizi şekillendirecek olan kişilerdir.

Öğretmenler, öğrencilerini kendi çocukları gibi eğitirler ve kendi bilgilerini öğrencilerine aktarırlar böylece onların vatanına, milletine yararlı birer vatandaş olarak yetiştirirler. Bu yüzden de öğretmenlik vicdana dayalı olan kutsal bir meslektir.

Her sene 24 Kasım günü tüm yurt genelinde öğretmenler günü olarak kullanılmaktadır. Ancak şunu bilmeliyiz ki öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir bu nedenle her günü onlara 24 Kasım gibi hissettirmeliyiz ki onlar da değerli olduklarını ve mesleklerinin ne kadar kutsal olduğunu hissdebilsinler.

Kısacası öğretmenlerimizi sadece bizi bilgi topuna tutan kişiler olarak görmemeliyiz onlar bize doğru yolu göstermeye çalışan ve bizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışan kişilerdir. Bu durumun bilincinde olmalıyız.

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. çok güzelim ya dedi ki:

  çok teşekkür ederim benimde eklediklerim sayesinde kompozisyon bir çiçek gibi oldu emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim :) :D

 2. çok güzelim ya dedi ki:

  Sen, bize sahip olduğumuz bütün bilgileri öğreten, çeşitli konularda yol gösteren, bize uygarlığın kapılarını açtıran kişisin.

  Sen, bize bir harf, bir kelime, bir cümle öğretmek için yıllarca çalışıp durursun. Karşına ne zorluk çıkarsa çıksın bu zorlukları meslek aşkınla ortadan kaldırırsın. Görevin ister doğuda, ister batıda, nerede olursa olsun aklında bir tek düşünce vardır. Bu düşünce, bize bilgilerini aşılayarak ilerde Türk milletine yararlı bir kişi yapmaktır. Bunun için gece gündüz hiç yorulmak bilmeden çalışırsın. Ne zaman bir sorunumuz olsa sen bizim hep yanımızda olmuşsundur. Bazen bize o büyük sevginle annemizi, babamızı unutturmuşsundur. Bir derdimiz olsa sana açardık içimizi. Senin içinde çocuklarının sevgisiyle çarpan bir yer vardır. Bu sevgi bütün vücudunu sarmıştır. Kendini bütün gücünle uygarlığa adamışsındır. Atatürk’ün de, Namık Kemal’in de daha yüzlerce vatanseverlerimizin, yazarlarımızın yaratıcısı sen olmuşsundur. Sensiz bir toplum solmuş bir çiçek gibidir. Sensiz bir toplumun yaşamaya imkanı yoktur. Sensin bizi arkandan koşturan. Senin yolundan emin adımlarla daha ileriye koşacağız inan.

  Bizi her zaman mutlu görmek istersin. Bir soruyu bilmesek hemen aydınlatırsın sen bizi. Yanlış yapsak sen dersin ki: “Tembellik ayıp değil, çalışmamak ayıptır.” Biz her zaman seni örnek almışızdır. Sensin bizi ileriye götürecek olan, bundan ötesi yoktur. Herkes bilir senin’ ne olduğunu, ne yaptığını, niçin yaptığını. Sen, herkesin kalbinde iyi bir yer kaplarsın. Herkes şaşar sana. Nasıl çalıştığını, niçin bu kadar zorluklara katlandığını herkes bilir. Bu zorluklara katlanacak, bize bir harf gösterecek tek bir insan düşünebiliriz. Bu sensin. Evet sensin öğretmenim.

  Sensin bizim için bütün zorluklara katlanan, bizim iyi biri kişi olmamızdaki en önemli kişi, bizi biz yapan sensin. Sensiz bir millet yok almaya mahkumdur. Biz senin sayende bütün engelleri aşacağız ve milletimizi en yüksek düzeye çıkartacağız. İyi ki varsın benim canım öğretmenim. işte bu kompozisyon

  1. eda dedi ki:

   kompozisyonun harika olmuş.. tebrik ederim seni…. bayıldım kompozisyonuna….

   1. çok güzelimya dedi ki:

    Aynen Naber

 3. ilker dedi ki:

  Ooooo cok Guzel birr kompozisyon. Bunun icin tesekkur ederim

  1. çok güzelim ya dedi ki:

   çok güzel ewet :)

 4. süper dedi ki:

  helal olsun size kim hazırladıysa

 5. oktay dedi ki:

  yarım altın kazandım sovol

 6. SEDA dedi ki:

  çok yardımcı oldu Türkçe dersi için.Teşekkürler…

 7. azra dedi ki:

  :-) harika ödev için sağolaun

  1. muhammed aziz gündüz dedi ki:

   soy adın ne

 8. melis dedi ki:

  çok güzel teşekkürler :):)

 9. Kadir Pro Chanel dedi ki:

  yaa hiç güzel kompozisyon yokk

 10. tarık dedi ki:

  çok güzel

  1. melis dedi ki:

   çookk harika..

   1. kerem dedi ki:

    teşekkürler
    sınavım için yardımcı oldunuz

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları miraç kandili mesajları