Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Yaşadığı Çevrede Hastanenin, Devlet Dairelerinin, Çarşının, Pazarın, Marketin Veya Alışveriş Merkezlerinin Yerini Bilmeyen Bir Kişi Sizce Günlük Hayatında Ne Gibi Zorluklar Yaşayabilir?

Aşağıda yaşadığı çevrede hastanenin, devlet dairelerinin, çarşının, pazarın, marketin veya alışveriş merkezlerinin yerini bilmeyen bir kişi sizce günlük hayatında ne gibi zorluklar yaşayabilir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların yaşadığı bölgeyi çok iyi bilmesi gerekir. Günlük hayatımızın içinde bize lazım olan çarşı, pazar alışveriş merkezleri, devlet daireleri ve hastanelerinin bilinmesi işlerimizi de çok kolaylaştırmaktadır.

İnsanların yaşadığı bölgeyi bilmeleri hayatını kolaylaştırdığı gibi bilmemesi de zorlukların yaşanmasına da neden olur. En kısa mesafelerde bile insanlar kaybolma, gittiği yeri bilmeme, nereye gideceğine karar verememe gibi sorunlar yaşanabilir. Birisine adres tarif edemez, kendi evini bulamaz, kendi evini de tarif edemez. Bu durumların yaşanmaması için çevrenin bilinmesi gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz