Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Vurdumduymazlık ve ihmalkarlık ile ilgili kompozisyon

vurdumduymazlık ile ilgili deyimler,  vurdumduymazlık ve ihmalkarlık ile ilgili deyimler konularında bu yazımız bir bilgilendirici nitelik taşımaktadır.

İnsanlarda var olan en olumsuz davranışlardan biri vurdumduymazlıktır.

Vurdumduymazlık: Bir olay olurken, buna karşı hiç bir tepki vermemek, olayı önemsememektir. Çevredeki insanların ilgisini çeken veya onları etkileyen olaylara tepkisiz kalan kişiler vurdumduymazdır.

İhmalkarlık:  İnsanların yerine getirmesi gereken sorumlulukları yerine getirmemesi durumudur. Mesela öğrencinin görevi olan ders çalışmayı yapmaması gibi. Bu bir ihmalkarlıktır.

İhmalkarlık neticesinde, insanlar sorumluluk almazlar ve görevlerini yapmazlar. Biz insanlar olarak sorumluluk almak zorunda olan canlılarız aksi taktirde yaşamımızı sürdürmemiz neredeyse imkansızdır. Toplumsal anlamda ihmalkar ve vurdumduymaz bir toplum olursak ülkemiz de geri kalacaktır.

Vurdumduymaz insanlar çevresindeki olaylara gözlerini kapattıklarından dolayı, yanlışlarını görmezler ve bunu düzeltmezler. Bu da toplumsal bitişe sürüklenmektedir, insanlar içinde olabilecek en kötü iki davranış vurdumduymazlık ve ihmalkarlıktır.

Vurdumduymazlık ve ihmalkarlık ile ilgili kompozisyon hakkındaki yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz