Arkadaşlık konulu kompozisyon

Arkadaşlık nedir, Arkadaşlık hakkında kompozisyon örnekleri hakkında kısa yazı. Arkadaşlık konulu kompozisyon

Arkadaşlık yaşamımız boyunca bizimle olan bir kavram olma özelliğindedir. Bu yazıda siz okuyucularımızı arkadaşlık hakkında kompozisyon sunacağız. İnsanların yaşamı doğumlarının ardından başlayıp ölümlerine dek devam eder.

Kişiler doğar doğmaz sığınacak bir liman arayışına girerler. Bu yaşamın ilk yıllarında annemizin yanı olur. Anne çocuk için hem sığınabileceği bir liman, yer iken aynı anda arkadaşıdır da. Küçük çocuklar mutlu hissettikleri ve yanında güvenli oldukları anda annelerini arkadaşları gibi de görmeye başlarlar.

Bu küçük çocuklar yaşları ilerledikçe başka arkadaşlar da bulurlar. Bu arkadaşlıklar bulundukları yere göre zaman içinde değişir. Eğitim hayatlarının farklı farklı dönemlerinde bambaşka insanlar ile arkadaşlık kurarlar. Neticede kişiler yaşamları boyunca kendilerine dert ortağı, birlikte güzel vakit geçirebileceği kişileri ararlar. Bu insanlar da arkadaşlardır.

İyi ve kötü günümüzde, neşemizde ve sıkıntımızda daima yanımızdadır. Sıkıntılı günlerimizde bizden desteklerini esirgemezler. Bu konu ile ilgili atalarımız da dost acı günde belli olur demişlerdir. Arkadaşlarımız ile omuz omuza yaşamımızı sürdürürüz.

Esas arkadaşlıklarımız daima devam ederken ortama göre bulduğumuz arkadaşlar ise sık sık değişir. Mesela ilk okul zamanında edindiğimiz bir arkadaş üniversitede hala yanımızda olmaz. Bu ortamın gerektirdiği ölçüde arkadaşlık kurduğumuz kişiler için geçerlidir. Ancak esas dostlar her zaman yanımızdadır ve sonsuza kadar bizimle olacaktır.

Arkadaşlık konulu kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.