Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Verimli Ders Nasıl Çalışılır

Her öğrenci başarılı olmak ister. Fakat nasıl ders çalışması gerektiğini ve bu amaç için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilmeyen birçok öğrenci var. Başarılı olmak için önemli olanın verimli ders çalışmak olduğunu göz önünde bulundurursak, bu verimli çalışmanın ne şekilde gerçekleştireceğini bilmemiz şart. Bir derse daha verimli nasıl çalışılır? Başarılı olmak için izlenilmesi gereken yol ne olmaktadır? Bu ve bunun gibi soruların cevabını öğrenmek ve başarılı olmak adına yapılması gerekenler hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız, sizin için hazırladığımız bu Verimli Ders Nasıl Çalışılır Adlı Yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Öncelikle öğrencinin öğrenmeye karşı istekli olması gereklidir. Kişi ders çalışma alışkanlarını tanıyarak, en iyi hangi zamanlarda çalıştığını tespit ederek, ders çalışırken etkilendiği çevre faktörlerini belirleyerek kendisine bir çalışma programı hazırlamalıdır. Derslerde öğretmen dikkatle dinlenmeli ve gerekli yerlerde not tutulmalıdır.

Öğrenci ders çalışmak için kendine en uygun zamanı belirlediğinde motivasyonunu daima yüksek tutmaya çalışmalıdır. Etkin okuma ve tekrar yöntemleri gerçekleştirilmelidir. Kendine en uygun çalışma yöntemi belirlenerek vakit kazanması sağlanmalıdır. Genel tekrar yapmak ise çok önemlidir. Derste işlenilen bir konunun evde tekrar edilmesi ya da daha önce kendiliğinden çalışılan bir konunun tekrardan üzerinden geçilmesi bilginin kalıcılığı açısından büyük önem taşımaktadır. Öğrenci, önce başarabileceğine inanmalı ve sonra kendine en uygun ders çalışma yöntemini belirleyerek bir düzen içerisinde çalışma gerçekleştirmelidir.

Verimli Ders Nasıl Çalışılır Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz