Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ekim 2020

Türkiye’deki Madencilik Şehirleri Hangileridir?

Aşağıda Türkiye’deki madencilik şehirleri hangileridir kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemizde çok farklı özelliklere sahip şehirler bulunmaktadır. Siyasi ve idari olarak büyük şehir statüsünde olan şehirler de özellikleri bakımından tarım, ticaret, turizm, maden, ordu, siyaset, idare, kültür, sanat, bilim, eğitim faaliyetleriyle öne çıkmaktadır. Ülkemizde farklı coğrafi ve ekonomik öneme sahip şehirler bulunmaktadır.

Türkiye’deki madencilik şehirleri arasında Bursa, Bilecik, Denizli, Elazığ, Gaziantep, Erzurum, Malatya, Kütahya, Eskişehir, Adana, Mersin, Muğla gibi şehirlerdir. Bu şehirlerin varlığı sayesinde madenlerin ortaya çıkarılması, işlenmesi, ticarette ve iç piyasada kurulması söz konusu olmaktadır. Türkiye’deki madencilik şehirleri teknik olarak da geliştirilmekte olan şehirlerdir. Bu anlamda ülkemizde birçok şehir ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve özkaynak dedi ki:

    Mrb ödev siteniz ciddiyim güzel, ödevim için kopyaladım Türkiye’deki Madencilik Şehirleri Hangileridir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz