Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Türkiye’de En Çok Görülen Hastalıklar - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Türkiye’de En Çok Görülen Hastalıklar

Türkiye’de en fazla görülen hastalıklar, Türkiye’de En Çok Görülen Hastalıklar nelerdir

Ülkemizde en sık rastlanılan 10 Hastalık

ERGO Sigorta’nın imza attığı Türkiye’de sağlık ve sağlık sigortası algısına yönelik incelemeden şaşırtıcı sonuçlar elde edildi. Türkiye’de 12 il çapında 25 yaş üstündeki 1008 kişiyle bire bir yapılan anketlerde bireysel ve toplumsal sağlık zihniyetinden, doktor ve hastanelere yönelik anlayışa, sağlık politikalarından sağlık sigortalarına kadar bir çok geniş kapsamlı sorular soruldu ve cevaplandırıldı.
İncelemeye bakılarsa en korktuğumuz hastalık kanser. Kanserin korku yaratmasının sebebi; tedavisinin zor olması ve oldukça maddiyatlı olması. Kanserden sonra en çok korkutan hastalıklarsa ise; kalp, şeker, tansiyon, AIDS, böbrek yetmezliği ve felç..

”Sağlık hepimiz için en değerli, en hassas olduğumuz konu” diyen ERGO Türkiye İcra Kurulu Üyesi Sedef Korkmaz bu düşünceler doğrultusunda, toplumumuzda sağlığın önemi, sağlıklı kalabilmek için neler yapıyoruz, doktorların ikazlarına ne kadar uyuyoruz. Bu konularda toplumun nabzını tutmak istedik” dedi.

TÜRKİYE’DE DOKTORA DANIŞILMIYOR

Anket sonuçları incelendiğinde kadın ve erkeğin sağlık anlayışları oldukça farklı. “Kadın sadece beslenmeyle sağlıklı olacak kanısında. ‘İyi beslenme ve vücudumuza özen gösterirsek sağlıklı oluruz’ fikrinde. Erkeğin sağlık için düşündüğü ise stressiz ortam. Erkekler ne kadar stresten uzak olurlarsa o kadar sağlıklı olacaklarına inanıyorlar. Toplumumuzda sağlık için tavsiyeler uygulanıyor, alternatif tıp yöntemleri araştırılıyor, ancak doktora gitme veya doktora danışma alışkanlığı az, check-up alışkanlığı edinenler çok nadir.

Türkiye’de En Çok Bilinen Hastalıklar Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781