Toplumsal sorunlar ve çözümleri

toplumsal sorunlar , toplumsal sorunlar nelerdir konularında yazımızı sizler için hazırladık.

Toplumsal sorun, günlük hayatta karşılaştığımız bir problemin toplumun büyük bir kesiminde yaşanıyor olmasıdır.

Günümüz toplumsal problemlerinin başında obezite gelmektedir. Aşırı kilo almaya bağlı sorunların temelinde teknolojinin gelişmesiyle insanların monoton bir hayat yaşaması yer almaktadır. Artık alışveriş bile dışarı çıkıp dolaşmak yerine internet üzerinden yapılmaktadır.

Çarpık kentleşme de bir toplumsal sorundur. Bu sorun neticesinde iş imkanları ve doğal kaynaklar azalmaktadır ve gelecekte insanları daha büyük tehlikeler beklemektedir.

Köylerimizde yer alan sağlık ve eğitim koşullarındaki yetersizlik de toplumsal bir sorundur. Neticede oradaki insanları  yaşam kalitesindeki düşme tüm toplumun yapısını etkileyen bir olaydır. Köylerdeki problemler şehir hayatını da olumsuz yönde etkilemektedir.

Nüfusun hızlı arttığı ve endüstrinin hızlı geliştiği bölgelerimizde hava kirlilikleri meydana çıkmaktadır bu da bir toplumsal yaradır. İnsanlar birlikte yaşamaya devam ettikçe toplumsal sorunların önüne geçmek daha zor bir hal alacaktır. Hızlı nüfus artışı neticesinde işsizlik tavan yapmaktadır, üniversite mezunu insanlar işe girmekte zorlanmaktadır günümüzde. Bu da insanların statü düzeyinde problem yaşamasına neden olan toplumsal bir problemdir.

toplumsal sorunlar ve çözümleri hakkındaki yazımızla ilgili yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

6 yorum

  1. yazıyı çok beğendin puanım 10 üzerinden on, toplumsal sorunlar kısaca istemiştim :) tam da istediğim gibi, okulun en güzel ve çalışkan kızı olarak beğendim, tembellere kapak olsun.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.