Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Teknoloji Bağımlılığından Kurtulmak İçin Neler Yapılabilir?

Aşağıda teknoloji bağımlılığından kurtulmak için neler yapılabilir kısaca olarak ele alacağız.

Teknoloji insanların hayatını kolaylaştırmak için vardır. Teknolojinin olumlu yanları olduğu gibi olumsuz yanları da bulunmaktadır. Teknolojinin günümüzde yaşanan en olumsuz yanı bağımlılığa neden olmasıdır. Bağımlılık insanların sağlıklarını ve sosyal hayatlarını olumsuz etkilemektedir.

Teknoloji bağımlılığından kurtulmak için özellikle bir günü planlı olarak yaşamamız gerekir. Belli saatlerde kendimize belli görev ve sorumluluklar belirlemeleri daha çok arkadaşlarımızla vakit geçirerek ihtiyacımız olan kadar teknolojik aletleri kullanmalıyız. Sanal ortamlardan daha çok gerçek sosyal ortamlarda bulunmalıyız.

İnsanların günlük rutin ihtiyaçlarının dışında teknoloji ile uzun ve sık vakit geçirmesi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır. Telafisi olmayan hatalar tedavisi olmayan sağlık sorunlarının yaşanmasına da neden olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Teknoloji Bağımlılığından Kurtulmak İçin Neler Yapılabilir? mükemmel olmuş, bu arada Bursa güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz