Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Süt Dişleri Hangileridir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Süt Dişleri Hangileridir

Süt Dişleri Hakkında Bilgi Kısaca, Süt Dişleri Hangileridir

Bebeklerde ilk olarak çıkan dişlere süt dişi adı verilir. Süt dişleri çocuk belirli bir yaşa geldiğinde dökülür. Bu dökülmenin ardından yerine ana dişler gelir. Genel olarak 8. ayda çıkmayan başlayan süt dişlerinin tamamlanması genel olarak bebek 33 aylık olana kadar devam eder. İlk olarak alt çenede çıkan süt dişlerini ardından üst çenedeki ön süt dişleri takip eder.

süt dişleri

10 üst damakta 10alt damakta olmakta üzere bir bebeğin toplam yirmi tane süt dişi çıkar. 6-12 aylar arasında ön kesici süt dişleri tamamlanır. Bu dişler genellikle yedi yaşında düşer. Süt dişleri içinde en son arka azıdişleri çıkar.

Yan kesici olan süt dişleri 6-12 ay içinde çıkar bu dişler tahmini olarak sekiz yaşında düşer. Ardından kalıcı dişler çıkar. Kanin dişler 12-18 aylarında çıkar ve on yaşında dökülür. 1. Süt azıları, 24-30 aylar arasında çıkar. 11 yaşında dökülür. 2. Süt azıları, 1. büyük azılar 6 yaşında çıkar ve kalıcı olur. 2. büyük azılar 12 yaşında çıkar ve bunlar düşmez.3. büyük azılar 18 yaşından sonra çıkar ve kalıcı dişlerdir. Bunlar  20 yaş dişi olarak bilinen dişlerdir.

Süt Dişleri Nelerdir Bilgi Aktardık.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. SELMAN dedi ki:

    DETAYLI OLARAK ANLATILMAMIŞ Ama ben fazlasıyla beğendim işime yaradı bu yazı ellerinize sağlık.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781