Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Ekim 2021

Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Bölümü Nedir Tanıtımı

 

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve Süsleme ve Dekoratif Sanatlar bölümünü seçmeyi düşünen adaylara bu meslek hakkında bilgileri, puanlarını ve mesleğin geleceği hakkında bilgileri derledik. İşte Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Bölümü –  Mesleği hakkında bilgiler :

Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Bölümü Tanıtımı:

Programın Amacı

Süsleme ve dekoratif sanatlar programında her türlü yüzey ve mekânın geleneksel süsleme ve el sanatlarımızın etkisinde çağdaş bir yaklaşımla düzenlenmesi konusunda gerekli uygulamalar yapabilecek beceride sanat elemanı yetiştirmek amacıyla eğitim ve araştırma yapılmaktadır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Bu programda eğitim süresi 4 yıldır. Öğretimin ilk yılında temel sanat eğitimi dersi bölümün özelliği doğrultusunda ağırlıklı olarak verilir. Daha sonraki yıllarda, yine bölümün özelliğine göre, sanat formasyonu ve sanat kültürü formasyonunu veren dersler okutulur, uygulamalar yapılır. Süre olarak uygulamalı dersler kuramsal derslere oranla daha fazladır.

Gereken Nitelikler

Bu programa girmek isteyenler kendilerini, iş ve sanat eğitimi, iş ve teknik eğitim, resim ve sanat tarihi alanlarında iyi yetiştirmelidirler. Ayrıca iyi bir gözlemci ve araştırmacı olmak başarıyı artırıcı etmendir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları ışler

Bu program mezunları “Süsleme ve Dekorasyon Sanatçısı” unvanı ile çalışırlar. Bu unvana sahip olanlar bir yapının iç ve dış dekorasyonu gibi her türlü yüzey ve mekân düzenlemesi ile ilgili alanlarda çalışmalarını sürdürebilirler.

Çalışma Alanları

Kamu kesiminde çalışanlar genellikle Kültür ve Turizm Bakanlığında ve belediyelerde görev alırlar. Burada ödemeler yürürlükteki kanun ve sözleşme hükümlerine göredir. Ayrıca bu meslek serbest çalışmaya çok elverişlidir. Bugün özellikle büyük kentlerimizde bu işi sürdürenler iyi kazanç sağlamaktadırlar. Diplomalı meslek sahiplerine de büyük gereksinme vardır.

Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Nedir, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Ne İş Yapar, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Maaşları, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar İş İmkanları, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar İş Çalışma Alanları, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Mesleği Hakkında Bilgiler, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Bölümünün Geleceği, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Bölümünü Seçecek Olanlarda Nasıl Özellikler Olmalı, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Bölümü Tercih Edilir mi, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Tanıtımı, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Kazanç Durumu ve İş Olanakları, Meslek Rehberi, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Mezunları Ne İş Yaparlar , Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Mezun Olduktan Sonra İş İmkanı Nerede Çalışırlar, Süsleme ve Dekoratif Sanatlar İş Bulma Durumu

> Süsleme ve Dekoratif Sanatlar Bölümü Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aygül dedi ki:

    ben mımarı dekoratif sanatlar bölümünde okuyorum ne tur yerlerde staj yapabılırım acaba ve bu bolumden mezun olunca ıs ımkanım var mıdır?

Yorum Yaz