Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2018

Sınıfta Kalan Öğrencilere MEB’den Müjde!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan 9 bin 77 öğrencinin, bu yıla mahsus mezun edildiğini bildirdi. Sınıfta Kalan Öğrencilere MEB’den Müjde!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,ortaöğretim kurumlarında bütün derslerinde başarılı olup da devamsızlıktan kalan 9 bin 77 öğrencinin, bu yıla mahsus mezun edildiğini bildirdi.

Bakan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ortaöğretim kurumlarında devamsızlıktan kalan son sınıf öğrencilerinin durumuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Ortaöğretim kurumlarının son sınıf öğrencilerinden derslerinde başarılı olmalarına rağmen kendilerine mevzuatla verilen devamsızlık süresini aşan öğrencilerin başarısız sayıldığını anımsatan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Ancak bu yıla özgü olmak üzere bütün derslerinden başarılı olup da devamsızlıktan dolayı başarısız sayılan öğrencilerimizin diğer öğrenciler gibi, yani devamlı öğrenciler gibi değerlendirmeye tutarak herhangi bir hak kaybına yol açmamalarını sağlamak üzere gereken onayı verdik. Bu öğrencilerimizin sayısı 9 bin 77’dir, 9 bin 77 öğrencimiz ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş durumdadır. Kendileri ve aileleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Oktay dedi ki:

  Sayın bakanım ben 16 yaşında bir öğrenciyim 3 kez biraktilar esenlerde özdebir orta okulu müdür saim taşdemir 8 sinfi okumak istyorum allah rıza si için müdürle konuşun allah kolaylık versin size

 2. Oktay dedi ki:

  Sayın bakanım ben 16 yaşında bir öğrenciyim 3 kez biraktilar esenlerde özdebir orta okulu müdür saim taşdemir 8 sinfi okumak istyorum allah rıza si için müdürle konuşun allah kolaylık versin size

 3. anne dedi ki:

  lisede kalan 2 yıl çocuklara af gelsin

 4. Hıyar dedi ki:

  Ben geçtim vay ballılar kALANLAR GEÇİYOR .D

 5. Ankaralı Yusuf dedi ki:

  Sayın bakan Bey, Lütfen eğitim ile fazla oynamayın. Eğitim ilk temel şartı ödevdir. Siz gittiniz bundan sonra ödev yok dediniz. Öğretmen kökenli bir insan olarak diyorum ki, ödevler çocukların araştırma yönünü geliştiriyor. Derse çalışma motivasyonunu yükseltiyor.

Yorum Yaz