Muğla Nüfusu

Muğla TÜİK Son nüfusu sayımına göre toplam nüfusu ne kadar … 2017 2018 yılı Muğla nüfusu açıklandı. Aşağıdan Toplam Muğla nüfusu kaç ve Muğla hakkında bilgilere göz atabilirsiniz.

Muğla İli Hakkında Bilgi ve Şehrin Nüfusu

Muğla Nüfusu : 851.145

muğla

Merkez ilçeleri ile birlikte 12 ilçesi bulunan Muğla, Ege Bölgesi’nde bulunan bir ilimizdir. Topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Muğla; Marmaris, Datça, Fethiye, Bodrum gibi tatil beldeleri ile bilinir.

İlin deniz kenarındaki kıyıları 1100 km’yi bulurken il, oldukça uzun bir sahil şeridine sahiptir. İl sınırları içinde iki adet büyük göl bulunmaktadır. Bunlar Bafa ve Köyceğiz gölleridir. Çine Çayı, Esen Çayıve Dalaman Çayı da Dalaman’ın önemli akarsularıdır.

Bodrum, Milas, Fethiye ve Güllük’te önemli limanları bulunurken; biri Dalaman’da bir diğeri de Bodrum’da olmak üzere iki tane de havaalanı vardır.

İldeki en önemli geçim kaynakları turizm ve tarımdır. Ayrıca Muğla yer altı kaynakları bakımından da zengindir. Dalaman ilçesinde kağıt fabrikaları bulunmaktadır. İl genelinde narenciye yetiştiriciliği yaygınken Marmaris’in çam balı meşhurdur. İlde zeytincilik de oldukça yaygın olarak yapılmaktadır.

Muğla Toplam Nüfusu: 851.145

Muğla Nüfusu 2017 2018 ve Muğla Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

 

 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.