Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Mesafeli Alışveriş, Güvenli Genel Ağ Kullanımı, Kimlik Hırsızlığı ve Sosyal Ağ Kullanımı Konularında Uyulması Gereken Güvenlik Kuralları Nelerdir?

Aşağıda mesafeli alışveriş, güvenli genel ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında uyulması gereken güvenlik kuralları nelerdir kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması gibi durumlar bilgi teknolojilerinin kullanılmasını sağlamaktadır. İnternetin kullanılmasıyla birlikte mesafeli alışveriş, güvenli genel ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı ve sosyal ağ kullanımı konularında güvenlik kuralları bulunmaktadır.

Bu durumlara karşı uyulması gereken kurallar, tarayıcıların güvenliğinin arttırılması, anti virüs programlarının kullanılması, kimlik bilgilerinin paylaşılmaması, özel güvenlik duvarlarının kullanılması, tarama faaliyetlerinin yapılması gibi kurallardır. Böylece güvenilir bir ortam kurularak internet hizmetlerinden kolaylıkla ve hızlıca yararlanılabilir. Günümüzde güvenlik sorunlarının çözülmesi için bir takım bilgisayar programlarının da özellikle kullanılması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz