LED TV Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli

LED TV Alacaklara tavsiyeler yapacağız yazımızda, peki LED TV alınırken nelere dikkat edilmeli, hemen açıklayalım.

Televizyon almak için yaptığınız araştırmalar sonucunda LED TV almaya karar verdiyseniz bu ürünü almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç özellik vardır. Bu televizyonlarda önemli olan televizyonun HD özelliğine sahip olmasıdır. Çünkü HD televizyonlarda görüntü kalitesi çok daha yüksektir. Ardından dikkat etmeniz gereken ise parlaklık yani contrast özelliğidir.

Televizyonlarda görüntü alma kalitesinden uzaklaşmış piksellere ölü piksel adı verilir. Televizyon alırken ölü piksellere dikkat etmek gerekir. Televizyonunuzu aldığınızda kurulum yaparken ölü piksellerle karşılaşırsanız televizyonun tamire mi gideceğini yoksa yenisiyle mi değiştirileceğini mutlaka sorun.

Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta enerji tüketimidir. 46 inçlik bir LCD TV 200 watt elektrik harcarken yine 46 inçlik bir LED TV 120 watt elektrik harcayabilir. LED TV’lerde elektrik enerjisini ışığa dönüştürme özelliği vardır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik televizyondaki HDMI çıkış sayısıdır. Televizyonunuzu alırken kullanacağınız HDMI çıkış sayısına da dikkat etmelisiniz. Bu özelliğe dikkat etmezseniz fazladan bir çoğaltıcı aparat almak zorunda kalabilirsiniz. LED TV alırken doğrudan aydınlatmalı cihazları tercih etmelisiniz. Böylece görüntü kaliteniz artacaktır. Bu konuda en iyi markalar Samsung ve LG’dir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanmayacağınız özellikler için fazladan para ödememektir.

led tv

LED TV Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli Konusunda Sorularınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.