Koruma Memuru Başvuruları Ne Zaman 2016 2017

Koruma Memuru Alımı ne zaman yapılacak. Detaylar belli olmaya başladı. Toplamda 30 bin koruma memuru alınacak ancak ilk etapta 10 bin koruma memuru alımı yapılacak, son dakika haberleri bu sayfada:

Geçtiğimiz günlerde İç İşleri Bakanlığından yapılan bir açıklamaya göre artık üniversite ve statlarda koruma memurları görev yapacak. Peki pek çok işsiz için umut kapısı olan koruma memurluğuna kaç kişi alınacak?

koruma memuru

Kademe kademe 29 bin kişi alınacak koruma memurluğu için ilk etapta lise mezunu on bin koruma memuru kadroya alınacak. Ardından diğer on dokuz bin kişi de zamanla göreve başlayacak. Peki koruma memurluğu için atamalar ne zaman yapılacak.

Lise mezunu adaylar arasından seçilecek on bin koruma memuru alımı için 28 yaş sınırı getirilecek. Yapılacak alımlarda adayların fiziksel koşullarında da birtakım kriterler aranacak. Bu alımda lise mezunları ile beraber ön lisans( iki yıllık) mezunları da alınabilecek. şu anda görevde bulunan koruma memurlarının büyük çoğunluğu da lise mezunu.

İlk etapta on bin ardından yirmi bin kişinin alınacağı koruma memurluğunda ilk alım eylül ayının ardından olacak. Koruma memurlarının maaşının 1800-2000 TL olacağı tahmin ediliyor.

Göreve başlayan koruma memurlarına ilk etapta altı ay eğitim verilecek. Bu eğitimin dört ayı Polis Meslek Yüksek okulunda iki ayı ise uygulamalı olarak verilecek. Polise yardımcı olarak göreve başlayacak koruma memurları da sözleşmeli değil kadrolu olacak. Bu memurlardan başarılı olanlar % 5’i geçmeyecek şekilde polis memurluğuna terfi edebilecek. Koruma memurları özlük hakları bakımından da polislerle aşağı yukarı aynı haklara sahip olacak.

10 Bin Koruma Memuru Alımı İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

20 yorum

 1. Askerlik hizmetini yapanlarda yaş sınırı 28-30 olması gerektiğine inanıyorum.Gerekli çalışma yapılırken bunlarda göz önünde olmalı,İç işleri bakanıma ve bakanlarıma gerenin yapılmasını arz ederim.say..

  • aynen arkadaşım bu konuyla ilgili başbakanlık hattını ararsan dönerler ben öyle yaptım bakalım nolcak alımlar bi açılsa… zaten memurluk yaş 35 neden 28 de bırakıyolar anlamıyorum. fiziksel özellikeri 35 yaşına kadar gençlerin sağlık problemi olmadığı sürece aynı

 2. Yaş sınırı için, Askerlik görevini yapanlarda 28 olması gerektiği kanaatindeyim,Ayrıca üniversitelerde görev alacakları için çevik ve olgun ta önemli, üniversitedeki gençlerin yaş aralığı 20 35 arası olduğu için, koruma memurlarında yaşça olgun olmasını düşünüyorum.İlgili Bakanlarıma gereğinin yapılmasını arz ederim.SAYGILARIMLA

 3. fatih inşlah herkesi alırlarda bir tek seni almazlar sebebinide sen düşün tamam menfiatçı kişiler zaten devlete bi faydası olmaz lise mezunu insan değilmi geçimsizlikten üniversiteye gidemeyen bir sürü üstün zekalı lise mezunu arkadaşımız var tabi sen ne anlarsın sen tek gir yeter dimi

 4. Bence lise mezunlarını almasınlar. Koruma memurluğu bizler gibi üniversite mezunlarına verilmelidir. Herkes bu işi yapamaz. Başvuru tarihlerini facebook sayfanızdan yayınlamayı unutmayın, sizi takip ediyorum.

  • Fatih Bey; sadece üniversite mezunlarının alınmasını istemenizi normal karşılıyorum. Bana sorsalar bende sadece lise mezunlarının alınmasını isterdim. Çünkü sizler üniversite mezunu olduğunuz halde iş bulamazken,biz lise mezunları 700 tl asgari ücret alabilmek için sabahtan akşama kadar dişimizi tırnagımıza takarak çalışıyoruz. Tabii siz üniversite mezunu olduğunuz için asgari ücrete çalışamazsınız. Biraz insaf,biraz düşünce,biraz ADALET.!.

  • Fatih bey bende universite mezunuyum ama lise mezunlarini almasinlar demiyorum islamiyette bencillik yoktur hep bana olmaz herkese nasip etsn hani kadrolu olucaktiistediklei zaman tekmeti vurabilcekler isim olmaz polislige bas vururum daha ii arkadaslar ins sizin icin hyrkisi olsun umutlarinizbosa cikmaz ins allah yar ve yardimciniz olsn

  • ya fatih.sen lise mezunlarını küçük düşürerek ne yaptığını zannediyorsun.şimdi sen güçlüsün çünkü üniv.okudun lise mezunları güçsüz mü.sen akıllısın okudun çünkü lise mezunları salak mı.imkansızlıktan okuyamamak ne demek biliyo musun peki.ne insanlar var ünivers.okuyamayıp ta onlara taş çıkaran.tabi siz birinci sınıf insansınız ünivers.okudunuz çünkü okuyamayanın bu ülkede ekmek yemesi haram dimi.yobazlıktan kurtul hemşerim.büyüklenme senden büyük allah var.

  • Üniversite koruma ve güvenlik dersimi aliyosunuz neden üniversitelilere verilmesi gerektiğini anlayamadım koruma işinin matematik türkçe ve benzeri derslerle alakası olduğunu düşünenler yapamaz bu işi

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.